Tubli! Kaia Kanepi võitis ülipingelises mängus Anastasija Sevastova ja viigistas matši seisu

– Kaia Kanepi Merko Cupil / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kaia Kanepi ei alustanud sama veenvalt nagu kolmapäeval Jelena Ostapenko vastu, aga tuli esimese seti raskest seisust välja ja alistas Anastasija Sevastova 7:6, 2:6, 10:5. Merko Cupi üldseis on nüüd 3:3.

Üks edu võtmetest oli kindlasti Kaia suurepärane mäng mõlemas tie-break’is, kus tema hiilgavad löögid pnaid publiku rõkkama. Esimese seti tie-break’i võitis Kanepi 7:1 ja otsustava seti asemel mängitud pikas tie-break’is juhtis 9:1, siis aga tulid mõned “iluvead” sisse, kuid ka 10:5 näitas suurt ülekaalu.

Täpselt samamoodi nagu eile, tegi Kaia esimese servigeimis kaks topeltbiga. Kui aga Ostapenko vastu ta sellest kaotusseisu ei jäänud, siis täna oli Kaia serviga hädas mängu lõpuni. Eilse 10 ässa asemel lõi ta täna neid vaid kaks ja esimese servi protsent oli ainult 43. Sevastova juhtis 4:0, aga Kaia mängis võitluslikult ja võttis kaks murret tagasi – 5:5. Kuigi järgmises geimis läks Kanepil mitu murdevõimalust käest, võttis ta oma pallingul end kokku ja nagu juba mainitud, oli tie-break’is ülimalt efektiivne.

Teises setis kaotas Kanepi taas kaks oma servigeimi, kuid vahepeal ka ühe murdis ja seisu oli 1:3. Natuke võitlust oli, aga tundus, et seti lõpus mõtles Kanepi pigem juba otsustavale 10-punkti-geimile. Jõu säästmine oli õige otsus, sest Kaia domineeris viimases geimis täielikult.

– Anastasija Sevastova mänguhoos / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kindlasti oli tegemist Merko Cupi senise põnevaima mänguga, mis pani ka pealtvaatajate kisakoorid omavahel võistlema. Kui külalised alustasid skandeerimist: Latvija! Latvija! vastasid eestlased kohe omapoolse toetuskooriga.

Kanepi võit tähendas ka seda, et Eesti naised on duelli Lätiga juba võitnus, samamoodi nagu mehed on kaotanud, sest mõlemas on seis 3:0 vastavalt Eestile ja Lätile, aga eks olulisem on Merko Cupil siiski üldseis.

Lühikesel pressikonverentsil ütles Kanepi, et mängud Ostapenko ja Sevastova vastu olid üsna erinevad. “Eile (Ostapenkoga – toim.) oli küsimus selles, kuidas pallidele järele jõuan, aga täna oli tempo palju aeglasem. Samas võttis aega, et uue rütmiga harjuda, kuid 0:4 kaotusseis mingeid negatiivseid mõtteid ei tekitanud,” pajatas Kaia. “Kuidagi sain mängu sisse, kuid teises setis pidin liiga palju lootma teisele servile ja ta sai paremini rünnata. Kuid tie-break’ides suutsin julgelt ja agressiivselt mängida.”

Tennisneti küsimusele, et kas kahe mängu erinevus polnud peamiselt just oma pallingu tõhususes, vastas Kaia nii. “Esimese mängus olin värskem. Väsimus mõjub üsna palju servi kvaliteedile.”

Lisame ka uudise, mis pole otseselt seotud tänase mänguga – vastavalt Palermo turniiri mängijate leheküljele on Sevastova ennast võistluselt maha võtnud.