Draamat täie raha eest, aga kurb lõpp: Jürgen Zopp siiski kaotas Karlis Ozolinšile

– Karlis Ozolinš / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Läti asus Merko Cupi taas juhtima seisuga 4:3, kui Karlis Ozolinš alistas Jürgen Zoppi kaks tundi ja 15 minutit kestnud heitluses 7:6, 6:7, 10:8.

Nagu tuleuski näitab, saabus kulminatsioon otsustava tie-break-geimi viimastel punktidel. Zopp oli selles geimis taga 0:5 ja 2:7, aga rabeles välja tänu headele tõrjetele, ülitäpsetele ründelöökidele ja ka Ozolinši ühele topeltveale. Viigiseisul 8:8 mängiti aga pikk punkt, kus mõlemad näitasid kõrget klassi, kuid pallivahetus lõppes Ozolinši täpse löögiga piki joont. Seejärel parima šansi mööda lasknud Zopp juba kaotas viimase punkti oma servil.

– Jürgen Zopp / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kuid thrillerit oli mängus ka kahes esimeses setis. Mis siis, et ühtki servimurret ei sündinud, oli võimalusi mõlemal. Zopp lasi vastase servil head šansid käest esimeses setis seisul 4:4, 40:15 ja teises setis seisul 5:4, 40:15, kus murdepallid tähistasid ka kaht settpalli. Kuid omakorda päästis Zopp nüüd teise seti seisul 5:5 oma pallingu kaotusseisust 15:40. Kokku oli mõlemal mehel 7 murdepalli, aga kõik need jäid realiseerimata.

Enne lõpudraamat nähti ka pingelist tie-break’i teises setis, kus Zopp sattus samuti tagaajaja ossa, kui Ozolinš tegi minimurde ja juhtis 5:3. Siis lõi aga Zopp napilt joonele (võib-olla pall riivas mõne millimeetriga joont) ja siis läks lätlane vist mängu jooksul ainsal korral närvi, kui ta seisul 5:5 oma servil lõi ülilihtsa ründelöögi võrku. Seekord Zopp pääses, aga kahjuks veel hullemast seisust väljatulnuna ta otsustava geimi ikkagi kaotas.

Noor lätlane servis ka täna väga võimsalt, kui ta aga eile Vladimir Ivanovi vastu võitis 95% esimese pallingu punktidest, siis täna piirdus ta “ainult” 81 protsendiga. Zoppi võimalused peitusid eelkõige tagajoonemängus, aga tuleb tunnistada, et selles osas olid vastased enam-vähem võrdsed.