fbpx
Close

Tipptreener Sascha Bajin asus juhendama Karolina Pliškovat

Sascha Bajin 2018. aasta US Openil, mille võitis tema õpilane Naomi Osaka. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Serbias sündinud Saksamaa tennisetreener Sascha Bajin, kes viis jaapanlanna Naomi Osaka kahe slämmitiitlini, juhendab alates detsembrist maailma kuuendat reketit Karolina Pliškovat (Tšehhi).

Praegu alles 36-aastane Bajin käis veebruaris ka Tallinnas, kui ta kuulus Ukraina FedCupi (nüüd Billie Jean King Cup) tiimi Dajana Jastremska isikliku treenerina. Kuid see töö sai Bajinil otsa pärast tänavust US Openit, kus Jastremska põrus. Kinnitamata andmetel olid Bajin ja Jastremska ka paar väljaspool tennist.

Enne Osaka treeneriks asumist oli Bajin ka Serena Williamsi sparringupartner ja abitreener, mistõttu oli tal lihtsam juhendada Osakat 2018. aasta US Openi finaalis Williamsi vastu. Osaka edu tõi Bajinile samal hooajal WTA aasta treeneri tiitli. Jaapanlanna võitis Bajini käe all ka 2019. aasta Australian Openi, kuid pärast seda läksid nende teed lahku. Osaka otsust vallandada võidukas treener peeti kummaliseks, kuid midagi otseselt välja ütlemata andis jaapanlanna mõista, et nad isikutena omavahel ei klappinud, kuigi tennise mõistes oli Bajin edukas.

2019. aastal juhendas Bajin veel Kristina Mladenovici (Prantsusmaa), kes pärast ebaõnnestunud perioodi sai Saksamaa treeneri käe all pisut paremaks, aga lõpuks otsustas Bajin ise selle töölepingu lõpetada. Jastremskat juhendades oli Bajin algul tulemuslik, aga pärast koroonaviiruse pausi ukrainlanna enam endisele tasemele ei jõudnud.

Nüüd siis treenib Bajin taas mängijat, kelle sihid on kõige kõrgemad. Treeneri arvates on Pliškova juhendamisel tema ülesanne eelkõige mentaalse poole arendamine. “Kui sa oled tuuril võitnud kõik teised tiitlid ja alistanud kõiki tippmängijaid, siis peab olema sul teatud vaimne takistus, mis segab võitmast suure slämmi turniiri,” ütles Bajin. “Ma vähemalt loodan, et saan teda selles osas aidata. Kui treener on juba varem töötanud slämmiturniiri kahekordse võitjaga, siis peaks ka mängijal tekkima rohkem enesekindlust. Arvan, et seni on ta endale liiga palju pingeid peale pannud.”

28-aastase Pliškova mängustiili kohta arvas Bajin, et see peaks olema senisest paindlikum. “Plaan B olemasolu on väga oluline, eriti suure slämmi turniiridel,” rõhutas Bajin. “Püüame saada lahti vaimsetest piduritest, et ta just kõige tähtsamal hetkel suudaks mängida parimat tennist.”

Pliškova oli 2017. aasta suvel kaheksa nädalat järjest maailma esireket ning pärast seda on üsna pikalt (mitmel perioodil) olnud ka teine number. 2016. aasta US Openil jõudis tollal 24-aastane Pliškova esmakordselt slämmiturniiri finaali, kus kaotas Angelique Kerberile (Saksamaa). Kuid sarnast tulemust pole tšehhitar enam korrata suutnud. Tema viimane suhteliselt edukas slämmiturniir oli 2019. aasta Australian Open, kus Pliškova alistas veerandfinaalis Serena Williamsi otsustava seti 1:5 kaotusseisult, aga jäi poolfinaalis alla Osakale, keda juhendas siis Bajin.

scroll to top