Helena Narmont langes Monastiri turniiril välja

– Helena Narmont / Foto: ETL/Igor Pissarev

Paarismängus oli Helena Narmont Monastiri ITF-i turniiril küll avaringist edasipääsule lähemal kui üksikmängus, aga siiski tuli eestlannal pärast kaht teisipäevast kohtumist reketid kotti pakkida.

Üksikmängus kaotas Narmont kuuendana asetatud Nefisa Berberovicile (Bosnia, WTA 572.) 1:6, 2:6. Esimeses setis seisul 0:2 omas Narmont veel murdepalli, aga kui see käest läks, siis hiljem tal enam ühtki võimalust vastase servi murda ei tekkinud.

Paarismängus kaotasid Narmont ja Fiona Ganz (Šveits) Horvaatia paarile Ena Babic/Antonia Ružic 3:6, 5:7. Esimeses setis olid Ganz/Narmont seisuni 3:2 loovutanud oma pallingul ainult ühe punkti ja nad alustasid ka seisul 3:3 servi 30:0 eduga, aga kaotasid geimi ja siis veel ühe oma pallingu. Teises setis murdis Eesti/Šveitsi paar kohe vastaste servi ja kuigi horvaaditarid viigistasid, said Ganz/Narmont uuesti ette 5:3. Seisul 5:4, 40:40 oli neil geimi otsustaval punktil ka settpall, aga see langes vastastele, kes said viimasel võimalusel murde kätte ja seejärel võitsid mängu seisul 6:5 ja 40:40.

Võib täiesti kindlalt öelda, et just geimi otsustavate punktide (seisudelt 40:40) mängimine vajutaski pitseri Ganz/Narmonti võimalikule edule, sest nad kaotasid 6st sellisest võimalusest 5. Teises setis toonuks otsustavate pallide edukam mängimine setivõidu või vähemalt seisu 6:6, aga esimeses setis jätkunuks 3:6 asemel mäng seisul 4:5 või 5:4.