fbpx
Close

ETL ja tennisekeskused pöördusid Terviseameti ja Kultuuriministeeriumi poole

– Covid-19 / Foto: Pixabay

Alates tänasest kehtima hakanud piirangud tennisekeskustes seoses Covid-19 levikuga on tekitanud laialdast poleemikat tenniseringkondades. Sama kehtib ka rannatennise ja padeli kohta.

Eesti Tennise Liit, Eesti Padeli Liit ning mitmed tennisekeskused edastasid täna pöördumise Terviseametile ja Kultuuriministeeriumile. Toome ära selle pöördumise peamise sisu muutmata kujul:

Meil on väga hea meel, et spordiklubid jäid avatuks, kuna näeme, kui oluline on inimestel nii füüsilise kui ka vaimse heaolu jaoks spordi tegemine. Seejuures palume Terviseametil piirangute kehtestamisel silmas pidada ka spordialade iseärasusi. Saame aru, et on keeruline kehtestada kõigile võrdseid ja õiglasi piiranguid, aga leiame siiski, et reketispordialadel, eelkõige tennis, rannatennis ja padel, võiks rakendatud 1+1 reegli asemel olla lubatud 2+2 (4 mängijat väljakul) reegel.

Põhjendame:

Nimelt on täna löögi all need inimesed, kes soovivad neljakesi sporti teha (tennises on paarismängu osakaal vähemalt 50% ning rannatennist ja padelit üldiselt mängitaksegi neljakesi). Tenniseväjaku pindala on 650m2, rannatennises 256m2 ja padeliväljaku 300m2 koos väljakuid ümbritseva alaga. See tähendab piltlikult, et igal mängijal on tennises ruumi minimaalselt 150m2, padelis 75m2. Lisaks välistab võrk vastastega kokkupuute. Kõikidel väljakutel on väga kõrged laed (10-15m) ja väljakutel on sundventilatsioon, mis tagab värske õhuvahetuse. See tähendab, et igasugune oht viiruse levikuks on minimaalne. Samuti näitavad erinevad uuringud, et reketialad on väga madala nakatumisriskiga spordialad ning tagavad inimestele aktiivse eluviisi.

Oleme valmis lisama oma poolt konkreetsed piirangud tennise- ja padelikeskustele:

  1. Vältimaks, et need kaks, kes on ühel pool võrku ei puutu kokku teistega, keelustada paarilise vahetusega tennis.

2. Riietusruumides kehtestada rangemad piirangud

3. Treeningud/broneeringud lõpetada viis minutit varem, et tagada võimalikult väike kontakt klientide vahetusel.

scroll to top