fbpx
Close

Tennise mängimise reeglid sisetingimustes alates esmaspäevast

– Tennisehall / Foto: Karmen Kärg

Alates esmaspäevast muudetakse veidi sisetingimustes sportimise tingimusi, sealhulgas tennises. Esialgu kehtivad need muudatused kaks nädalat, sest Vabariigi Valitsus vaatab piirangud üle iga kahe nädala tagant.

Tennises on jätkuvalt lubatud paarismäng, kuid treeningu käigus ei ole lubatud paarilisi vahetada. Ühtlasi ei tohi korraldada võistlusi, kui tegemist pole Eesti koondise liikmetega.

Alljärgnevalt sporditreeningute korraldamise täpne sõnastus, millest tuleb ka tennises lähtuda:

  • sisetingimustes on lubatud individuaaltegevus ja individuaaltreening, sealhulgas koos juhendajaga ning kui hoitakse teiste isikutega vähemalt kahemeetrist vahemaad. Keelatud on tegevuse käigus vahetada paarilisi. Treeningu eel, ajal ja järel tuleb lähtuda põhimõttest, et lähikontaktsust ei teki enam kui ühe isikuga.
  • rühmaviisiline tegevus või treening ei ole lubatud.
  • paarismängud on lubatud ainult nendel spordialadel, mis lähevad individuaalspordiala mõiste alla. Nendeks on tennis, lauatennis, padel, sulgpall, rannavõrkpall ja rannatennis. Tegevuse käigus ei tohi paarilisi vahetada. Individuaaltegevuse või individuaaltreeningu piirang ei kehti koos liikuvate või viibivate perekondade kohta või juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole mõistlikult võimalik tagada;

Sisehallides liikudes tuleb arvestada kolme põhipunktiga:

  • riietusruumides tuleb järgida 50% täituvusnõuet ja kinni pidada hajutamise põhimõtetest.
  • MASKI kandmise kohustus on keskuse kõikides avalikes ruumides, s.h riietusruumid. Maski ei pea kandma duširuumis ja väljakutel.
  • teenuse osutaja tagab desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmise Terviseameti juhiste kohaselt.

Võistluste korraldamise ja võistlemise põhitingimused:

  • sisetingimustes toimuvatel spordivõistlustel ning spordi- ja liikumisüritustel võivad osaleda ainult spordialaliidu võistlussüsteemis osalevad meistriliiga ja esiliiga võistkonnad, professionaalsed sportlased ning Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmed ja kandidaadid
  • sisetingimustes ei ole lubatud madalama tasemega võistluste, laste ja noorte võistluste, sõpruskohtumiste, harrastusspordivõistluste ja liikumisharrastuse ürituste korraldamine.
  • ainult need tennisistid, kes kuuluvad Eesti koondiste nimekirjadesse, saavad osaleda võistlustel, sealhulgas Eestis toimuvatel rahvusvahelistel võistlustel. Tennisekoondiste nimekirjad leiab Eesti Tennise Liidu kodulehelt.

Eesti Tennise Liit on varem juhtinud tenniseklubide ja tennisekeskuste tähelepanu sellele, et on lubamatu korraldada praegu kehtivate reeglitega vastuollu minevaid seltskonnaturniire.

scroll to top