fbpx
Close

Sydney ajaleht: Novak Djokovici viisakeeld tühistatakse ja ta saab Australian Openil mängida

Novak Djokovic tänavu Melbourne’i lennujaamas enne lahkumist / Foto: Reuters/Scanpix

Ajaleht Sydney Morning Herald teatas täna Austraalia valitsusele lähedastele allikatele viidates, et Novak Djokovici viisakeeld on tühistatud ja turniiri 9-kordne võitja saab kahe kuu pärast algaval slämmil kaasa teha.

Tänavuse Australian Openi ajal tühistas immigratsiooniminister Alex Hawke Djokovici viisa “üldsuse huvides”. Tema otsus oli põhjendatud, et kui antakse liiga kergesti järele vaktsiinivastasele Djokovicile, annab see Austraalia rahvale vale signaali.

Praeguseks on aga koroonapiirangud Austraalias tunduvalt leebemad ja uute seaduste kohaselt saaks riiki siseneda ka ilma vaktsineerimistõendita. Kuid samas on Djokovicil kolmeaastane viisakeeld eelmise rikkumise tõttu ning tema ei saaks ikkagi kohale sõita, kui valitsus seda ei tühistaks. Kuid Sydney Morning Heraldi ajakirjaniku Andrew Giles’i sõnul on Austraalia uus valitsus väidetavalt võtnud Djokovici keelu tühistamise päevakorda ja varsti saab asi ametlikuks.

Esialgu ei saa veel 100% öelda, et Djokovic mängib Austraalias, kuid sinnapoole seis liigub. Australian Open oli esimene slämmiturniir, mille Djokovic võitis (2008) ning hiljem on ta võitnud veel kaheksa korda, neist kahel juhul kolm aastat järjest (2011-2013 ja 2019-2021, lisaks 2015 ja 2016). Melbourne’is ei ole Djokovic kaotanud ühtki finaali ega poolfinaali. Neil aastatel, kui ta Austraalia lahtisi ei võitnud, langes serblane välja veerandfinaalis või varem.

2023. aasta Australian Open algab 16. jaanuaril.

scroll to top