fbpx
Close

Ivan Dodig võitis paarismängus viienda slämmitiitli

Kuulsam mees Ivan Dodig paremal ja Filip Polašek vasakul Australian Openi võitjatena. / Foto: Zumapress/Scanpix

36-aastane horvaat Ivan Dodig on viimastel aastatel üks suuremaid paarismänguspetsialiste, kui ta täna Autstralian Openil võitis oma viienda tiitli.

Dodig sai esikoha meespaarismängus koos Filip Polašekiga (Slovakkia, 9), kui nad alistasid finaalis turniiri mullused võitjad Rajeev Rami (USA) ja Joe Salisbury (Suurbritannia, 5) 6:3, 6:4. Kuid Ram oli lohutuseks saanud päev varem esikoha segapaarismängus koos Barbora Krejcikovaga (Tšehhi).

Dodig võitis paarismängus slämmiturniiri esmakordselt 2015. aastal Prantsusmaa lahtistel, kui tema partner oli Marcelo Melo (Brasiilia). Kuid just viimastel hooaegadel on Dodig olnud eelkõige segapaarismängu üks valitsejaid, sest aastatel 2018-2019 on tal kolm esikohta – kaks taas Prantsusmaa lahtistelt ja üks Wimbledonist. Kõigil juhtudel oli tema paariline Latisha Chan (Taipei).

Samas on Dodig teinud eelmise kümnendi algul päris korraliku karjääri ka üksikmängus, kus ta parimal nädalal (oktoober 2013) asus maailma edetabelis 29. kohal. Tol aastal jõudis Dodig Wimbledonis 1/8 finaali, kuid oma ainsa ATP tiitli võitis ta 2011. aastal kodusel Zagrebi turniiril, mis peeti siseväljakutel.

35-aastane Polašek võitis slämmitiitli esmakordselt.

scroll to top