fbpx
Close

Novak Djokovici apellatsioon vaadatakse läbi esmaspäeval, seni jääb mees Austraaliasse

Novak Djokovic mullusel Australian Openil. / Foto: Reuters/Scanpix

Nagu arvata võiski, pole lugu Novak Djokovici võimaliku osalemisega Australian Openil veel lõppenud. Vähemalt neli päeva läheb aega, kui saame loodetavasti lõplikult teada, kas maailma esireket saab slämmiturniiril mängida või mitte.

Djokovic ja tema tiim vaidlustasid Austraalia föderaalvalitsuse otsuse saata mängija riigist välja, kuid seda appellatsiooni hakatakse arutama alles esmaspäeva hommikul kell 10 ehk Eesti aja järgi sama päeva öösel kell 1. Mis Djokoviciga Austraaliasse saabudes juhtus, saate lugeda siit ja siit. Igatahes on Djokovicil võimalus pääseda ka selle alusel, kui väidetavalt juba kolm tennisisti on sarnaselt eriloa ja tavalise viisaga Austraaliasse pääsenud. Kuid nende saabumisel ei olnud mingit kära ja seetõttu kogu protsess läks vaikselt.

Teiste tennisistide, eelkõige Djokovici peamiste rivaalide arvamused juhtumi kohta on üsna neutraalsed. Mullu serblasega Melbourne’i finaalis kohtunud ja talle kolmes setis kaotanud Daniil Medvedev ütles nii: “Minu seisukoht on lihtne. On olemas reeglid, kuid on olemas ka erandid. Ma ei tea, mis tegelikult juhtus, sest ei ole sündmusega nii hästi kursis. Kui tal on õigustus saada eriluba, peab ta olema siin. Kui tal seda ei ole, siis ei pea.”

Rafael Nadal, kes täna varahommikul sai oma esimese võidu pärast augustikuud (alistas Melbourne’i turniiril leedulase Ricardas Berankise 6:2, 7:5), ütles Djokovici probleemi kohta kõigepealt: “Ma ei tea. Mis on aga kindel, et kogu see juhtum talle kasuks ei tule. Kuna ma pole üksikasjadega kursis, ei saa ma kindlat hinnangut anda.” Nadal rääkis koroonaviiruse ajastust ja selle raskustest ka pikemalt ning lisas, et tema toetab vaktsineerimist. “Üks, mida võin kindlasti öelda: usun inimesi, kes mõistavad meditsiini ja kui nemad ütlevad, et peab vaktsineerima, siis tuleb seda teha. Elasin haiguse üle ja tegin kaks süsti. Kui see on tehtud, ei tule siin probleeme,” põhjendas Nadal, et Djokovic võinuks leppida vaktsineerimisega, sel juhul ta poleks praeguses olukorras.

Kui aga ajakirjanik küsis Nadalilt, kas see tähendab, et ta kutsub Djokovici üles vaktsineerima, vastas hispaanlane: “Mina ei kutsu kedagi üles. Igaüks teeb nagu vajalikuks peab. Aga te peate arvestama, et kui ei taha süsti teha, seisate probleemide ees.” Nadal lisas, et teatud mõttes tunneb ta Djokovicile kaasa. “Kuid samal ajal ta teadis tingimusi mitu kuud varem ja tegi ise selle otsuse.”

scroll to top