fbpx
Close

Suurepärases vormis Anett Kontaveit alistas Petra Kvitova ja jõudis Ostravas finaali

Anett Kontaveit rõõmustamas mängus Petra Kvitova vastu. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit ei kaotanud teisena asetatud Petra Kvitova (Tšehhi, 2) vastu ühtki oma servigeimi ja jõudis Ostrava turniiril finaali 6:0, 6:4 võiduga.

Esimeses setis oli Kvitovast lausa kahju, mitte midagi tal ei õnnestunud. Seti kokkuvõttes tegi ta ta kaks äralööki ja 16 lihtviga.Anett tegi ainult viis äralööki, aga see kõik oli tingitud sellest, et Kvitova eksis lihtsalt varem, kui Eesti esireket oleks suutnud oma äralöögi sooritada. Eks see oli teada, et Kvitova mäng on ebakindel, aga 16 lihtviga oli nulliga lõppenud seti kohta ikka väga palju,

Teises setis suutis Kvitova vähemalt oma servigeimides paremini mängida, kuid ühe pallingugeimi ta ikkagi kaotas. Kui Anett juhtis Kvitova servil seisul 5;3, käis kõva võitlus ja Kontaveidil oli ka üks matšpall, ent Kvitova võitles selle geimi ikkagi endale. Rahvas elavnes, sest Ostravas olid kõik kindlasti Kvitova poolt, aga samas oli publik korrektne ja tunnustas ka Anetti häid äralööke. Viimaseks jäänud geimis oli Kvitoval üks murdepall, aga täna ei olnud tal midagi teha, kui vastane oli lihtsalt tugevam. Anett tegi tänases poolfinaalis 18 äralööki ja 7 lihtviga, aga Kvitoval olid vastavad numbrid 11 ja 28. Servi statistika oli samuti Anetti kasuks. Ässad olid küll viigis 4:4, aga esimest servi sai Kontaveit sisse 74% ja Kvitova 67% ning esimese pallingu punktidest võitis Anett 78% ja Kivitova 60%.

“Tundus, et Kvitovat vaevas mingi haigus, ta ei jõudnud joosta,” ütles treenerist ekspert Harri Neppi. “Anett mängis muidugi hästi, aga teises setis lõi liiga palju keskele ning ei sundinud enam Kvitovat nii palju liikuma. Kuid kokkuvõttes sellest ikkagi piisas.”

Pühapäevases finaalis kohtub Kontaveit Maria Sakkariga (Kreeka, 4), kes hetkel on võib-olla tema kardetavaim vastane. Sakkari võitis tänases poolfinaalis Iga Swiateki (Poola, 1) 6:4, 7:5. “Sakkari on kindlasti ohtlik vastane, kuid samamoodi olnuks ka Swiatek,” leidis Neppi. “Kui Anett mängib samamoodi nagu eile seisuni 5:1 Bencici vastu ja täna esimeses setis Kvitova vastu, siis ta võidab.”

scroll to top