fbpx
Close

Kaia Kanepi murdis USAs ITF turniiri finaali raske võiduga

Kaia Kanepi / Foto: PA Images/Scanpix

USA-s Texase osariigis Fort Worthis peetaval 25 000 USD auhinnafondiga ITF-i turniiril pidas Kaia Kanepi täna maha raske poolfinaali.

Poolfinaalis oli Kaia Kanepi vastaseks Austraalia tennisist 22-aastane Alexandra Bozovic (WTA 505.), kes parimal juhul on olnud maailma edetabelis 358-ndal kohal. Turniirivõidud Bozovici kontos veel puuduvad. Selle põhjal võis arvata, et Kanepil ei tohiks väga suuri raskusi vastase alistamisega olla. Paraku läks teisiti.

Kaia Kanepi jäi avasetis kohe 0:3 taha ja suutmata realiseerida kolme murdepalli kaotas selle 3:6. Teises setis hoiti servi kuni Eesti tennisisti eduni 4:3. Siis õnnestus tal Bozovici serv lõpuks murda, mis tagas ka setivõidu sama seisuga, millega ta avaseti ise kaotas – 6:3. Muide, Bozovicil polnud teises setis kasutada ühtegi murdepalli. Kanepi servis nüüd ka oluliselt paremini.

Otsustavat kolmandat setti alustas Kanepi hästi, asudes tänu kahele servimurdele 4:0 ette. Tundus, et sellega on vastane murtud, ent teps mitte. Kolm üsna kindlat geimi Bozovicilt ja nii lasi Kanepi ta ohtlikult lähedale. Õnneks tagas kindel palling Kanepile võidu kolmandas setis tulemusega 6:4. Seega kogu kohtumine 3:6, 6:3, 6:4. Statistilised näitajad olid mängijatel sarnased, Kanepi lõi rohkem ässasid (3-1), ent tegi ka rohkem topeltvigu (5-1).

Homses finaalis kohtub Kanepi ameeriklanna Kayla Dayga (WTA 574.), kes alistas poofinaalis Argentina tennisisti Maria Lourdes Carle 6:1, 7:6. 21-aastasest Dayst loodeti kunagi palju, neli aastat tagasi jõudis ta noorukesena esisaja piirimaile (122.). Omavahel kohtutud varem pole.

scroll to top