fbpx
Close

Maailma koondis teenis Laver Cupil esimese punkti

John Isner (vasakul) ja Denis Shapovalov tõid Maailma koondisele esimese punkti. / Foto: AFP/Scanpix

Bostonis reedel alanud võistkondlikul Laver Cupil venisid mängud kohaliku aja järgi peaaegu keskööni, põnevust jätkus avapäeval kõikidesse kohtumistesse. Seis on Euroopa koondise kasuks 3:1.

Avapäeva neljast mängust kolm lõppesid nn matši tie-break’iga, kõige pikemaks osutus mäng, millest juba esimestel öötundidel andsime ülevaate, kui Matteo Berrettini (Itaalia) alistas Felix Auger-Aliassime’i (Kanada) 6:7, 7:5, 10:8.

Maailma koondis ei saanudki avapäeval üksikmängudes võitu, sest viimases kohtumises alistas Andrei Rublev (Venemaa) Diego Schwartzmani 4:6, 6:3, 11:9. Murdeid oli selles mängus üsna palju (mõlemal neli), aga venelase kiituseks peab ütlema, et kolmel korral tegi ta murde kohe pärast seda, kui Schwartzman oli tema servigeimi võitnud. Psühholoogiliselt võib see mõjuda raskelt, ent esimeses setis murdis Schwartzman siiski ka kolmandat korda seisul 4:4 ja seda Rublev tagasi ei saanud. Teises setis oli venelane murdega ees, kuid Schwartzman suutis seisul 2:4 vastu murda, ent nagu eelpool mainitud, võttis nüüd Rublev uuesti vastase servigeimi ära ja võitis seti.

Tie-break’is oli Schwartzman ees 6:2 ja seejärel 8:5, aga matšpallini jõudis esimesena ikkagi Rublev seisuks 9:8. Ta realiseeris teise võimaluse.

Avapäeva ainuke paarismäng lõppes aga Maailma koondisele positiivselt, kui kahe tie-break’iga (tavaline ja kümne punktini) lõppenud mängus võitsid John Isner (USA) ja Denis Shapovalov (Kanada) viimasest 20st punktist 17. Tulemus Berrettini ja Alexander Zverevi (Saksamaa) vastu oli 4:6, 7:6, 10:1. Teise seti tie-break lõppes 7:2.

Tänastes mängudes annab iga võit kaks punkti. Kui Maailma koondis suudaks näiteks revanšeerida ja kolm mängu neljast võita, oleks seis nende kasuks 7:5.

scroll to top