Suurepärane mäng! Anett Kontaveit murdis kiiresti Angelina Kalinina vastupanu

Anett Kontaveit. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit on jõudnud Cluj-Napoca WTA turniiril nimega Transilvanian Open poolfinaali, kui alistas täna tunni ja ühe minutiga Angelina Kalinina (Ukraina, 8) 6:3, 6:1.

Eelkõige oli hea, et Anett suutis arvatava väsimuse foonilt võrreldes 2. ringi mänguga kõvasti juurde panna. Kuigi algus oli täpselt sama nagu eilses kohtumises Alyson van Uytvanckiga – mõlemal korral jäi Anett murdega taha 1:2. Kuid ometi oli erinevus, sest van Uytvanckil polnud selles peaaegu üldse teeneid, et Anett oma servigeimi loovutas, aga Kalinina oli nii servil kui tõrjel teravam ja pidas esialgu vastu ka Anetti tempole. Aga see oligi vaid esialgu. Tarvitses Anettil taset veelgi tõsta, kui järgnes samasugune seeria nagu eile, mis viis Eesti esireketi 5:2 juhtima ja 6:3 võiduni. Kahe päeva esimesed setid olid geimide kulgemise ja lõpptulemuse poolest samad.

Kuid teises setis ei suutnud Kalinina enam mingit rohtu leida. Tundus, et tema esimeste geimide entusiasm asendus lootusetusega. Ei olnud kasu teise serviga riskmisest, sest punkte need ei toonud, aga topeltvigu tuli sisse. Aeg-ajalt proovis Kalinina ka stoppi, kuid needki ei tulnud tal välja. Ning ega Kalinina ei saanudki palju otsustada, millist lööki valida, sest ta oli kogu aeg surve all nii oma kui ka Anetti servil. Kontaveidi mäng oli täna hoopis teisest puust, sest vastane oli ohtlikum ja vajas rohkem surumist.

Numbrid ütlevad, et Anett võitis äralöögid 26:4, kuid tundub, et lihtvigadega (32:25) on selle mängu statistik mööda pannud ja lugenud lihtvigadeks ka suure arvu sunnitud vigu. Ei usu, et Anett tegi 32 lihtviga ja vaevalt ka Kalinina neid 25 tegi, sest paljudel juhtudel oli punkt enne läbi, kui ta üldse eksida jõudis. Küll on aga kindel, et Anett võitis ässad 5:1 ja esimese servi õnnestumisprotsendi 64 vs 53. Tegelikult polnud ühtki näitajat, milles Anett oleks alla jäänud. Ka murdepallide realiseerimine 7st 5 oli tal väga hea, Kalininal õnnestus 4st murdepallist võita 1.

Anetti intervjueeris väljakul Rumeenia tennisist Alexandra Dulgheru, kes tuletas eestlannale ka meelde, et nad kohtusid 2018. aasta Prantsusmaa lahtistel. Kontaveit võitis tookord 7:5, 6:2. “Tõstsin täna oma taset,” ütles Anett. “Tundsin kohe algul, et pean olema teravam ja see õnnestus.” Siseväljakutel järjest 13 mängu võitnud Anett tunnistas, et raske on vastata küsimusele, mille poolest on ta nüüd nii heaks saanud: “Arvan, et mu löögid on alati olnud head, kuid nüüd olen suutnud mängida kindlamalt ja pingevabamalt.”

Poolfinaalis kohtub Kontaveit noorteklassi rivaali ja pooleldi rahvuskaaslase Rebecca Petersoniga (Rootsi), kes on vanemate polt Eesti päritolu, aga loeb ennast rootslannaks. Ta on terve elu elanud Rootsis. Kirjutame Petersonist pikemalt õhtuses eelvaates, kuid märgime, et täna võitis rootslanna Lesja Tsurenko (Ukraina) 6:2, 3:6, 6:3. Peterson võinuks saada kiiremini hakkama, aga seisul 6:2, 3:1 kaotas ta viis geimi järjest. Kuid ta suutis otsustavas setis uuesti oma mängu leida. Profiturniiridel on nad korra kohtunud, kui 2011. aastal ITF-i 10 000 dollari auhinnafondiga võistlusel võitis Anett 6:4, 7:6. Selle turniiri Anett lõpuks ka võitis, ehkki oli siis alles 15-aastane.