Anett Kontaveit võitis seekord jõuvarusid vähem kulutades

Anett Kontaveit Hamburgis. / Foto: DPA/Scanpix

Anett Kontaveidi (1) teise ringi mäng Hamburgi turniiril kujunes mõnevõrra kergemaks kui esimese ringi kohtumine Irina Baraga, sest tänane vastane Rebecca Peterson (Rootsi) tegi ise rohkem vigu.

Bara vastu Anett lihtsaid punkte ei saanud ja pallivahetused venisid mängu käigus üha pikemaks. Täna oli Anetti rünnak efektiivsem, aga vastane tuli ka ise ka pisut appi. Pärast esimeses geimis Petersoni servi murdmist mängis Anett kaks vigaderohket geimi, kuid õnneks jäid need ka ainsateks. Ta andis murde tagasi, aga seisul 2:2 juhtus selline lugu, et Peterson ei suutnud kuus servi järjest sisse lüüa, mis tähendas kolme topeltviga. Teine murre oli tõsiasi ja seti lõpus tegi Anett veel ühe murde, kuid tal oli siis veel oma serv varus.

Teises setis jäi Anett seisul 1:1 oma pallingul 15:40 taha ja teise murdepalli päästis õnnega pooleks võrgutripsu abil. Kuid see punkt justkui lisas Anettile energiat ja sealtpeale mängis ta laitmatult. Eriti kindlalt murdis ta Petersoni servi seisul 2:1, kui vastane ei saanud kuidagi Anetti tõrjete ja teravate löökidega hakkama.

Esimeses setis oli Anett võitnud äralöögid 11:5 ja kuigi teise seti statistika puudub, oli jõudude vahekord ilmselt veel rohkem Anetti kasuks. Lihtvigu tegid mõlemad enam-vähem võrdselt (esimeses setis 14:14), aga sellise skooriga ei ole Petersonil mingit lootust vastu saada. Eesti juurtega rootslanna suudaks Anettiga võrdselt heidelda vaid siis, kui teeks temast tunduvalt vähem vigu. Aga seda Peterson ei suutnud.

Mäng kestis tund ja 17 minutit ning lõpus jäi mulje, et seekord jäi Anettil jõuvarusid veel ülegi. Täna oli mängu algul 34 soojakraadi, mis tähendas, et tänu eelmise meeste mängu venimisele said Anett ja Peterson mängida natuke talutavamates tingimustes. Homseks annab kuumus Hamburgis järele ja enam üle 30 kraadi termomeetri näit ei tõuse.

Anett võitis ässad 2:0 ega teinud ühtki topeltviga (Peterson 5). Esimese servi õnnestumisprotsent oli mõlemal hea, aga Anettil parem: 71 vs 69. Esimeselt pallingult võitis Eesti esireket 68% ja Peterson ainult 49% punktidest.

Neljapäeval tuleb Anettil kohtuda Andrea Petkoviciga (Saksamaa, 8) päeval. Esimene kohtumine peaväljakul algab kell 12 ja pärast seda tulevadki väljakule Kontaveit – Petkovic. Vastane sai täna puhata, aga loodetavasti on homme tin gimused paremad ja loodetavasti ka väsimus ei mõjuta Anetti nii palju kui eile. Võiks ennustada, et Anetti ja Petkovici mäng algab kella 14 paiku pluss/miinus pool tundi.