Daniil Medvedev pikendas võiduseeria 17 mänguni

Daniil Medvedev Dubai turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Daniil Medvedev (5) pikendas oma võiduseeria 17 mänguni, kui sai Indian Wellsi turniiri 1/8 finaalis dramaatilises kohtumises 6:7, 7:6, 7:5 jagu Alexander Zverevist (Saksamaa, 12).

Mäng kestis 3 tundi ja 17 minutit ning pärast hüppeliigese ränka vigastust tagasitulekut üritav Zverev ei ole ikka veel jõudnud päris hea tulemuseni, milleks võinuks olla tänane võit. Saksamaa mängijat vedas alt murdepallide kesine realiseerimine 17st 2, samal ajal Medvedevil 8st 3. Kokku kolmes geimis ei saanud Zverev murret vaatamata 40:0 edule.

Esimeses setis oli Zverev murdega ees, aga andis selle tagasi ja siis ei kasutanud seisul 6:5 esimest korda 40:0 edu vastase servil ehk kolme settpalli. Aga ta oli ikkagi kindlam tie-break’is, mille otsustas Zverevi minimurre seisul 5:4. Järgmise punkti Medvedev võitis, aga siis lõpetas Zverev seti oma servil.

Teises setis juhtis Zverev esimeses ja kolmandas geimis vastase servil 40:0. Ilmselt just nende võimaluste kasutamata jätmisse see mäng Saksamaa mehe jaoks läks. Tie-break’is ei olnud Medvedev kordagi kaotusseisus ja võitis selle 7:5. Kolmanda seti algul Medvedev murdis ja juhtis seisuni 5:4, kui tal oli kasutada ka matšpall, kuid Zverev murdis tagasi. Ent järgmises geimis murdis Medvedev uuesti ja võitis mängu, kus ta jäi ässadega peale 12:7 ja esimese servi võidetud punktidega 75% vs 71%.

Medvedev läks nüüd omavahelistes mängudes Zverevi vastu 7:6 ette. Selles duellis juhtis 2019. aasta lõpuks Zverev 5:1, aga järgmised viis kohtumist võitis Medvedev, kuni 2021 ATP finaalturniiri finaalis sai Zverev olulise võidu ja omavaheline seis viigistus kuni tänaseni. Huvitav on märkida, et meeste 13st kohtumisest mitte ükski pole toimunud suure slämmi turniiril.

Medvedevi võiduseeria moodustavad nüüd Rotterdami, Doha ja Dubai turniiride esikohad ja kolm võitu Indian Wellsis.

Naiste poolel oli teisipäeval üllatamas Eesti juurtega rootslanna Rebecca Peterson, kes lõpuks kaotas Cori Gauffile (USA, 6) 3:6, 6:1, 4:6, Mängu üldpunktid jäid viiki 90:90 ja poolteist setti (teine ja kolmanda algus) mängis Peterson tunduvalt paremini. Ta oli tagajoonel kindlam ja Gauff eksis eeskäega liiga palju. Kuid otsustava seti eduseisul 4:2 ei pidanud Petersoni närv vastu. Kuigi Gauff ei saanud lõpuni oma parimat mängu käima, võttis ta ikkagi võidu.

Siiski kerkib Peterson pärast pooleaastast pausi esisajasse tagasi. Ta langes sealt välja mullu septembris ning hakkas enesekindluse kogumiseks mängima ITF-i ja WTA 125K turniire, kus ta kolm korda jõudis finaali, aga punkte need kuigi palju ei andnud. Nüüd aga jõudis Peterson veebruaris Meridas juba WTA 250 turniiri finaali ning Indian Wellsi 16 parema hulka pääs tõstis teda edetabelis koguni 28 koha võrra: 103. kohalt järgmiseks esmaspäevaks 75. kohale.

Gauff kohtub veerandfinaalis Austraalia lahtiste võitja Arina Sabalenkaga (2), kes alistas Barbora Krejcikova (Tšehhi, 16) 6:3, 2:6, 6:4. Krejcikova on aga endiselt ainus, kes 2023. aastal Sabalenkat võitnud, see sündis Dubai WTA 1000 turniiri veerandfinaalis. Enne oli Sabalenka Austraalias võitnud kõik 11 mängu ja nüüd Indian Wellsis kolm kohtumist.

Sabalenka peaks aga Gauffile olema sobiv vastane, sest 18-aastane ameeriklanna juhib tema vastu omavahelistes mängudes 3:1 ja geimivõite arvestades isegi 4:0, sest 2020. aasta Ostrava turniiril olid Sabalenka võidunumbrid 1:6, 7:5, 7:6. Tõsi, ka Gauffi viimane võit Torontos oli napp – 7:5, 4:6, 7:6.