Kaia Kanepi langes Chicagos välja

Kaia Kanepi. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi kaotas Chicago 35-kraadises kuumuses ligi kaks tundi kestnud mängus WTA 125K turniiri 2. ringis Rebecca Petersonile (Rootsi, WTA 92.) 4:6, 6:1, 3:6.

Tänavu on Kaial enim probleeme olnud serviga ja ka täna kaotas ta viis pallingugeimi. Ta tegi küll sama palju murdeid vastu, aga juhtus nii, et Peterson jäi kahes setis peale ühe murdega ning Kanepi ühes setis kahe murdega ja juba sellest võib välja lugeda, kuidas mäng lõppes.

Oli perioode, kus Kaia tundus selgelt domineerivat, aga päris nii me ka öelda ei saa, et tulemus ainult tema mängust sõltus. Mõjutada võis muidugi ka ilm, kuid otsustavat setti alustas Peterson energilisemalt ja läks 3:0 ette. Kaia sai murde tagasi, aga kaotas siis uuesti oma servi. Eesti juurtega rootslanna oli siiski otsustavas setis natuke kindlam. Võimalik, et Kaiale sai saatuslikuks hoopis esimese seti lõpp, kus ta tegi ohtralt lihtvigu ja kaotas seisult 4:1 viis geimi järjest. Teises setis oli eestlanna ülekaal mäekõrgune, aga sellest ei piisanud.

Kaia esimese servi protsent oli samuti 2023. aastale iseloomulikult madal (50), aga Peterson sellega eriti ei võitnud, sest ta ka ise sai esimest pallingut sisse ainult 56%. Esimeselt servilt võitsid mõlemad võrdselt 61% punktidest. Ka murdepalle realiseeriti üsna võrdselt – Kanepi 8st 5 ja Peterson 9st 5.

Kaia järgmine turniir on US Open, kus reedel peaks selguma tema esimese ringi vastane.