fbpx
Close

Kaia Kanepi kohtub Chicagos teise Eesti juurtega mängijaga

Rebecca Peterson Indian Wellsi turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi alustas Chicagi WTA 125K turniiri 6:2, 6:1 võiduga maailma 1032. reketi Margarita Betova üle.

Kuigi see nimi näib täiesti tundmatu, on tegemist kunagise maailma 41. (aastal 2016) reketiga, aga tookord kandis Betova veel perekonnanime Gasparjan, keda ilmselt rohkem teatakse. Praegu kasutav Betova turniirile pääsuks pausieelset edetabelikohta, kuid WTA turniiridel ei ole ta 2023. aastal saanud ühtki võitu.

Kanepi teise ringi vastane on aga Eesti juurtega Rebecca Peterson (Rootsi). Nad on viis aastat tagasi korra omavahel kohtunud – 2018. aasta US Openi kolmandas ringis võitis Kaia 6:3, 7:6.

Kuna WTA 125K turniiri mängudele me eelvaadet ei kirjuta, siis lühidalt anname info, mida on Peterson viimasel ajal suutnud. Maailma edetabelis esmakordselt 2018. aastal esisajasse kerkinud Peterson on viimasel ajal kõikunud üsna üles-alla ja tema kõige kehvem periood oli eelmise aasta lõpul, kui ta septembris langes esisajast välja. Kuid 2023. aasta on Rootsi esireketile olnud edukam, esile tuleb tõsta veebruaris finaali jõudmist Merida WTA 250 turniiril ja kohe pärast seda 1/8 finaali pääsu Indian Wellsi Masters 1000 turniiril. Nende kahe tulemuse najal kerkis Peterson 140. kohalt 76ndaks. Meridas ja Indian Wellsis alistas ta kokku neli TOP40 mängijat.

Ent hiljem pole Peterson midagi märkimisväärset saavutanud ja nii on ta tänaseks langenud edetabelis 92. kohale. Kuid Chicago turniiri esimeses ringis võitis Peterson 6:1, 6:4 seitsmendana asetatud Diane Parry (Prantsusmaa, WTA 73.), mis peaks aimu andma paremast vormist kui seni suve jooksul.

Kuna enamik avaringi matše on veel pidamata, siis enne neljapäeva Kanepi ja Peterson ei mängi. Sel nädalal peetakse ka Clevelandis WTA 250 turniir, mille kaks suve tagasi võitis Anett Kontaveit, kuid seal poleks Kanepi oma praeguse 135. edetabelikohaga otse põhitabelisse pääsenud ja seetõttu valis ta teise võimaluse.

scroll to top