Rooma finaalis kohtuvad Kalinina – Rõbakina

Angelina Kalinina Rooma poolfinaalis. / Foto: AP/Scanpix

Angelina Kalinina (Ukraina, 30) on Rooma WTA Masters 1000 turniiri suurüllataja, kui ta alistas kaks tundi ja 50 minutit kestnud poolfinaalis Veronika Kudermetova (11) 7:5, 5:7, 6:2.

Kalinina on nüüd kahe mänguga olnud väljakul kuus ja pool tundi, sest tema veerandfinaal Beatriz Haddad Maiaga (Brasiilia, 12) kestis 3 tundi ja 41 minutit, mis on hooaja rekord. Ebakindlaks muutus Kalinina ainult kahes esimeses setis, kui tal oli vaja servida seti võiduks. Mõlemas setis andis ta käest 5:3 edu, aga esimeses setis võttis seisul 5:5 uuesti murde. Teine sett lõppes aga kummaliselt – seisult 3:5 võitis Kudermetova neli geimi järjest nulliga ehk kokku 16 punkti. Ometi algas otsustav sett hoopis teisiti ja Kalinina läks 4:0 ette. Kuigi Kudermetoval olid oma hetked selles mängus, oli tagajoonemängus ukrainlanna kindlam.

Kohtumise lõpus Kalinina vastase kätt suruma ei läinud, mis on saanud juba tavaks Ukraina ja Venemaa mängijate matšidel. Kolm kuud tagasi Dubais, kus Kalinina samuti kolmes setis võitis, olid nad siiski mängu lõpus reketeid kokku toksanud, aga eile ei juhtunud sedagi. “Arvestades, mida Ukraina praegu läbi elab, on mulle tähtis iga matši võitmine,” ütles Kalinina. “Loodan, et ma vähemalt natukenegi annan rahvale positiivseid emotsioone.” Kalinina ütles WTA kodulehekülje intervjuus, et tema vanemad töötavad treeneritena Kiievi tenniseakadeemias, millest 300 m kaugusel asub lennuväli, mis hiljuti puruks pommitati. “Nii nad seal elavad,” ütles Kalinina ja tänas Itaalia publikut, kes suuremalt jaolt ukrainlannat toetas.

Roomas on endiselt probleeme ilmaga. Kui Kalinina ja Kudermetova mängu ajal tibutas ka pisut vihma, sai vähemalt see kohtumine katkestusteta lõpuni. Aga teine poolfinaal Jelena Rõbakina (Kasahstan, 7) ja Jelena Ostapenko (Läti, 20) vahel katkes teise seti seisul 4:2 Ostapenko kasuks, aga ta oli sel hetkel servigeimis 15:40 taga. Kui mäng jätkus, võitis Rõbakina neli geimi järjest ja kohtumise 6:2, 6:4. Tänavu on Rõbakina võitnud Ostapenkot täpselt sama tulemusega kahes mängus, aga nende omavaheliste kohtumiste üldseis on nüüd 2:2.

Tänavu on Rõbakina juba võitnud ühe Masters 1000 turniiri Indian Wellsis, aga tal on lisaks ka paju tähtsam Wimbledoni tiitel. Kasahstani mängijaga võrreldes ei ole Kalinina sisuliselt midagi saavutanud, tal pole isegi WTA turniirivõitu, vaid finaal 2021. aasta Budapesti WTA 250 turniirilt. Seega on finaalipääs Roomas 26-aastase Kalinina karjääri parim tulemus. Masters 1000 turniiridelt oli tal varem kirjas veerandfinaal mullu Madridist, aga slämmiturniiridel jõudis Kalinina tänavu Austraalias üldse esmakordselt 3. ringi.

Kalinina parim edetabelikoht on 28., aga nüüd on tal kindlustatud järgmiseks nädalaks vähemalt 25. koht ehk karjääri kõrgeim ranking. Kui Kalinina võidab finaali, tõuseb ta 19ndaks. Rõbakinal on samuti garanteeritud karjääri kõrgeim edetabelikoht ehk maailma viies reket. Tema kerkiks võidu korral neljandaks.