Grete Gull ja Denis Maijorov jõudsid ITF-i noorteturniiril paarismängu finaali

– Grete Gull mänguhoos

Kaks Eesti mängijat jõudis sel nädalal ITF-i noorteturniiril finaali, kuid erinevus on selles, et Grete Gullil on La Nucia (Hispaania) turniiril veel võimalus võita, aga Denis Maijorov sai täna Šiauliai finaalis kaotuse. Mõlemad nimetatud turniirid kuuluvad 5. kategooriasse.

Kui alustada Šiauliaist, kus mängis sel nädalal kõige rohkem eestlasi, oli Maijorov edukaim ka üksikmängus, kus ta jõudis veerandfinaali. Teises ringis alistas Maijorov 6:3, 6:4 Nikita Petrusenko (Leedu), kes enne seda oli välja lülitanud esimese asetusega Jegor Opanasenko (Ukraina). Kuid veerandfinaalis ei saanud Maijorov vastu Tauras Mickusele (Leedu, 6). Paarismängus tulid aga Maijorov ja Pepijn Bastiaansen (Holland) poolfinaalis toime esimese asetusega paari Dominykas Stonkus (Leedu)/Daniels Tens (Läti) alistamisega 6:3, 6:2 ja veerandfinaalis olid nad võitnud kolmandana asetatud poolakaid Filip Bojkot ja Lech Gontari 3:6, 6:4, 10:6. Kuid tänases finaalis kaotasid Bastiaansen/Maijorov Reinis Kupfersile ja Davis Rolisele (Läti, 2) 3:6, 2:6. Maijorovi paarilisel on homme võimalus võita üksikmäng, kus ta jõudis samuti finaali.

Eesti noormeestest mängisid Šiauliai turniiri põhitabelis veel Villem Aadamsoo ja Georg Strasch, aga mõlemad kaotasid avaringis nii üksik- kui ka paarismängus. Sealjuures olid Strasch ja Maijorov alustanud kvalifikatsioonist. Eesti neidudest pääses otse põhiturniirile Meribel Järna, kes kaotas avaringis nii üksik- kui ka paarismängus.

La Nucias osaleb Gull ainsa Eesti mängijana. Ta oli üksikmängus asetatud neljandana, aga kaotas teises ringis. Paarismängus on Gull ja Sarah Tatu (Suurbritannia) asetatud esimesena. Kuni finaalini pole nad kaotanud settigi, tänases poolfinaalis alistusid neile Ines Hömberg Fernandez (Hispaania) ja Isabella Righi (Itaalia) 6:0, 7:5. Finaalis on Gull/Tatu vastaseks teisena asetatud paar, kus ühe poolena mängib eksootilise Fidži tennisist Saoirse Breen, kelle partner on Taissia Jakunina (Venemaa).

4. kategooria juunioride ITF-i turniiril Vierumäkis (Soome) oli eestlastest edukaim Markus Mölder. Kuid üksikmängus tal hästi ei läinud, sest kolmanda asetusega Mölder jäi teises ringis 0:6, 6:4, 4:6 alla Freddy Blaydesile (Suurbritannia). Paarismängus olid Mölder ja Nicolas Kobelt (Šveits) asetatud esimesena, kuid pärast kaht kindlat võitu kaotasid nad poolfinaalis Oliver Hague’ile (Suurbritannia) ja Oskar Janssonile (Rootsi) 7:6, 1:6, 6:10.

Eesti neiud ei saanud Vierumäkil põhitabelis ühtki võitu. Laura Rahnel kaotas üksikmängu avaringis ning koos Vaelria Krohhotinaga (Venemaa) ka paarismängu avaringis, samuti langesid paarismängus kohe välja Lisette Aljas/Anna Maria Tottrup. Aljas oli kaks võitu saanud kvalifikatsioonis, kuid edasipääsuks läinuks vaja ka kolmandat.