fbpx
Close

Jelena Rõbakina on Iga Swiateki jaoks nagu “ohtlik naine”

Iga Swiatek näitab käega, et enam ei jätka mängu. / Foto: Reuters/Scanpix

Laul “Ohtlik naine” on mõeldud küll meeste hoiatamiseks, aga mingil viisil klapib see kokku maailma esireketi Iga Swiateki (Poola) saatusega, kui ta juba teist korda sai vigastada just mängus Jelena Rõbakinaga (Kasahstan, 7).

Kõigepealt kaotas Swiatek Rõbakinale detsembris Maailma tenniseliiga mängul ja seejärel Austraalia lahtiste 1/8 finaalis. Neis kohtumistes Swiatek vigastada ei saanud, aga mingi ebaõnnejada hakkas pihta. Kuid märtsikuus Indian Wellsi turniiril vigastas Swiatek roideid just poolfinaalis Rõbakinaga, kellele ta kaotas 2:6, 2:6. Poolatar naasis ning mängis esireketi vääriliselt, kui võitis Stuttgardis ja jõudis Madridis finaali.

Praegune Rooma Masters 1000 turniir oli Swiatekile seni õnnelik, sest ta võitis seal nii tunamullu kui ka mullu. Aga saatus tahtis teisiti. Veerandfinaalis Rõbakinaga oli Swiatek võidule väga lähedal, sest ta juhtis 6:2, 4:2 ja omas järgmises geimis murdepalli. Oleks mäng siis lõppenud, poleks ka vigastust tulnud, aga sett läks tie-break’i, mille kestel hakkas Swiatekit vaevama reielihase vigastus ja ta kaotas 3:7. Poolatar võitis veel otsustavas setis servigeimid, aga andis alla seisul 6:2, 6:7, 2:2.

Esialgu on Swiatek lootusrikas, et ta saab Roland Garrosis tiitlit kaitsta. Vastasel puhul juhtuks selline lugu, et kumbagi tiitlikaitsjat pole kohal, sest Rafael Nadal juba loobus. “Paar päeva võtan kindlasti puhkust. Aga broneerin lennu Pariisi, seega… palun hoidke pöialt! Loodetavasti kohtume varsti,” kirjutas Swiatek Twitteris oma fännidele.

Pürast Swiateki kaotust tekkis aga Rooma turniiril selline seis, et poolfinaali pääsesid ainult endise NSV Liidu vabariikide mängijad, üks neist, venelanna Veronika Kudermetova (11) mängib hetkel neutraalsena. Tema kohtub Angelina Kalininaga (Ukraina) ja teises poolfinaalis Rõbakina Jelena Ostapenkoga (Läti). 26-aastane Kalinina jõudis Masters 1000 tasemel poolfinaali esmakordselt. Ta on üldse WTA turniiridel ainult korra finaali jõudnud ja 2021 Budapestis (WTA 250) ta kaotas otsustava kohtumise.

scroll to top