Rõbakina võitis hooaja teise tiitli, väsinud Kalinina keha ei pidanud vastu

Jelena Rõbakina (paremal) lohutab nutvat Angelina Kalininat. / Foto: Reuters/Scanpix

Rooma WTA Masters 1000 turniiri finaal jäi lühikeseks sest Jelena Rõbakina (Kasahstan, 7) 6:4, 1:0 eduseisul andis Angelina Kalinina (Ukraina, 30) alla.

Kalinina, kes oli juba varem kutsunud väljakule füsioterapeudi, mängis teise seti teises geimis ühe punkti, aga ütles siis, et ta ei saa vasakule jalale isegi toetuda, rääkimata liikumisest, ja lõpetas mängu. “Arvan, et mu kehaliste võimete piir jõudis kätte,” ütles Kalinina, kes veerand- ja poolfinaalis oli kokku mänginud 6,5 tundi. “Jah, täna veel esimesed kaks-kolm geimi suutsin mängida, siis oli jõud otsas. Siin olid vihma tõttu rasked tingimused ja keerulise loosi tõttu olid mul kogu aeg väga tugevad vastased.”

Ukrainlanna oli esimeses setis isegi murdega ees 3:1, aga juba kaks mängitud geimi olid väga pikad. Rõbakina murdis tagasi ja seisul 3:4 võitles Kalinina veel 0:40 seisust välja servigeimi võidu, aga see oligi tema viimane edu.

“Olen tiitli üle õnnelik, aga sellisel viisil mängu võita ei sooviks,” ütles Rõbakina. “Angelina tulemused olid siin suurepärased, ta võitles kõvasti. Loodan, et ta suudab samamoodi jätkata ja see vigastus ei ole tõsine.” Rõbakina tundis ka ise väsimust aprilli keskel, kui ta oli enne pidanud Indian Wellsis (võit) ja Miamis (finaali kaotus) maksimaalse arvu mänge ja siis veel edasi-tagasi reisinud, sest vahepeal oli tal Kasahstanis Billie Jean King Cupi matš. Nii andis ka Rõbakina Stuttgardi turniiri 2. ringis loobumisvõidu ja Madridis kaotas esimeses mängus. Kuid Rooma turniiriks oli ta uuesti värske. “Olen uhke, et suutsin taset säilitas. See pole olnud kerge – kogu see kalender ja reisimine. Oleme meeskonnaga teinud head tööd ja paranenud pole mitte ainult minu mäng, vaid ka füüsiline seisund, Oleme õigel teel,” ütles Rõbakina, kes maailma edetabelis tõuseb homme neljandaks.

Rõbakina on tõesti sel hooajal pidanud enim mänge (35 + 2 BJK Cupil). Tal on WTA tuuril 28 võitu ja 7 kaotust, kuid sellega asub hooaja edetabelis (Race Singles) ikkagi Arina Sabalenka järel teisel kohal. Sabalenka on pidanud tänavu kolm mängu vähem, sest Valgevene ei saa võistkonnaturniiril kaasa teha, aga tal on WTA tuuri arvestuses parem võitude-kaotuste suhe 29-5.