Seekord kulus kolm setti, aga Anett Kontaveit sai taas Jil Teichmannist jagu

Anett Kontaveit US Openil mängus Jil Teichmanniga. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Viis kuud tagasi US Openil võitis Anett Kontaveit (2) Jil Teichmanni (Šveits, WTA 31.) lihtsamalt, aga võit on võit ning igatahes pääses Anett veidi alla kahe tunni kestnud mängu järel Peterburi WTA 500 turniiri teise ringi.

Tennisneti arvates oli kahe mängu peamine erinevus selles, et Teichmann mängis Peterburis oluliselt paremini kui New Yorgis. Teises setis eksis Anett palju ka ise, kuid üldiselt pidi ta punktide võitmise nimel palju rohkem pingutama kui eelmises omavahelises mängus. Kui mõlemad löövad tagajoonelt tugevalt ja üritavad teineteist üle mängida, peaks sellises stiilis olema Anettil edu, kuid täna olid pallivahetused reeglina võrdsed, kord ühe, kord teise poole kaldu.

Esimeses setis lõppesid neli geimi kümne minutiga, algul mõlemad hoidsid servi kindlalt ja seejärel murdsid nulliga – enne Teichmann, pärast Kontaveit. Kuid eduseisul 4:3 oli Anett vastase servil taga 15:40, kui mängis siis kaks väga head punkti ja seejärel teenis kaks punkti kingitusena. Nii sündis otsustav murre.

Teises setis oli Anett oma servil taga 0:1, 15:40, kuid päästis kaks murdepalli. Järgnesid aga kaks väga lihtsat viga ja sellega algaski eestlanna ajutine allakäik. Teises setis olid lihtvead väga kontrastselt Anetti kahjuks 22 vs 6. Muide, Anett lõi teises setis esimest pallingut täpsemalt (68% avaseti 52 vastu), aga veel rohkem pani juurde Teichmann, kes esimeses setis servis sisse ainult 33 ja nüüd 63%.

Kuid otsustavas setis servis Anett kõige paremini. Ta sai murde kätte seisul 2:1 ja ainult seisul 4:2 oli oma pallinguga pisut hädas, ent vastasel murdepalli ei olnud. Anett võitis viienda geimpalli järel. Selles geimis eksis kohtunik, kui kuulutas juba välja 5:2 seisu, aga tegelikult juhtis Anett 40:30. Pärast mängu ütles Anett intervjuus: “Arvasin ise ka, et geim pole veel läbi, aga usaldasin kohtunikku. Kuid pärast parandamist olin ma nõus, et seis on 40:30.” Nagu öeldud, kujunes see geim pikaks, aga Anett näitas head närvi, sest pole lihtne jätkata, kui korraks juba kuulutatakse sind geimi võitjaks.

Seejärel mängiti 22 punkti kestnud geim, kus Anettil oli kolm matšpalli ja vastasel kuus geimpalli, kuid tähtsatel hetkedel õnnestunult riskinud Teichmann päästis servigeimi. Aga see ei muutnud midagi, sest oma pallingut hoidis Anett kindlalt ja seega 6:3, 1:6, 6:3 võit talle. Intervjuus tuletati Anettile meelde, et Moskvas ta võitis, kas peaks see tähendama, et võidab ka Peterburis? “Eks ma seda ikka tahan, aga esialgu võtan mäng korraga,” vastas ta. Intervjueerija märkas muidugi ka seda, et mõlemad tennisistid mängisid täna sarnases Lacoste’i vormis, kuid erinevus peitus selles, et Teichmann on vasakukäeline. “Vasakukäelisega mängida on alati mingil viisil keeruline, sest tuleb harjuda. Kuid arvan, et sain täna sellega hästi hakkama,” ütles Anett.

Statistika põhjal jäid mõlemad mängijad äralöökide/lihtvigadega napilt plussi: Anett 52/51 ja Teichmann 40/39. Aga tundub, et siin arvestusviga, sest mängiti kolm punkti vähem (91:88 Anettile) kui äralöökide/lihtvigade summa näitab. Kindlasti on lihtvigade hulka arvestatud sunnitud vigu ja tundub, et äralööke ka nii palju ei olnud. Esimese servi protsendiga jäi Anett lõpuks peale 64 vs 48, murdepalle realiseerisid mõlemad 9st 3.

Alles homme selgub, kellega Anett 2. ringis kohtub, kui vastamisi lähevad Marketa Vondroušova (Tšehhi) ja Sorana Cirstea (Rumeenia). Seega ei tule Anett väljakule enne kolmpäeva ja saab vastasest ühe puhkepäeva rohkem.