fbpx
Close

Alaline teise saja mängija üllatas Tallinn Openil Jil Teichmanni

Ysaline Bonaventure mängimas Jil Teichmanniga. / Foto: Mauri Levandi

WTA 250 turniiril Tallinn Open on seni suurim üllataja Ysaline Bonaventure (Belgia WTA 138.), kes neljapäeva ennelõunal jõudis veerandfinaali ja võib nüüd kohtuda oma kunagise paarismängupartneri Anett Kontaveidiga.

Bonaventure alistas täna Jil Teichmanni (Šveits, 9) 7:6, 6:3. Kaalukeeleks sai esimese seti tie-break, kus Teichmann kaotas seisul 5:3 punkti oma servil. Ta jõudis küll settpallini seisul 6:5, aga pärast seda juhtis Bonaventure ja realiseeris kolmanda settpalli seisuks 10:8. Teises setis läks 28-aastane belglanna kohe murdega ette ja kuigi Teichmann sai selle tagasi, murdis Bonaventure uuesti seisuks 3:1. Ta ei olnud teises setis kordagi kaotusseisus. Kõige imelisem statistiline näitaja oli Bonaventure 93% võidetud punkte esimesel servil. Teine serv oli belglannal ebakindel, sest ta tegi 10 topeltviga ja võitis ainult 35% punktidest. Kuid teises setis sai ta vajalikul ajal esimese servi sisse ja see kindlustas võidu.

Bonaventure on huvitav mängija, sest alates 2014. aasta lõpust on ta pea kogu aeg püsinud maailma teises sajas. Lühikest aega on ta sealt välja langenud, aga esisajasse pole kunagi kerkinud. Parima kohani (109.) jõudis Bonaventure 2019. aasta juulis. Ja muidugi niisugust taset arvestades ei ole ta kunagi jõudnud ka WTA turniiri finaali. Jooksvas edetabelis on Bonaventure praegu 122. kohal, aga esisajasse saaks ta ainult siis, kui võidaks Tallinna turniiri. Finaalipääs tagaks talle karjääri parima koha (104.).

Huvitav on ka fakt, et 9 aastat tagasi (alates 2013. aasta oktoobrist) oli Bonaventure kokku viiel ITF-i turniiril Anetti paarismängupartner. Pidi olema ka 2014. aastal Tallinna ITF-i turniiril, aga enne selle algust sai belglanna vigastada. Poolfinaalist kaugemale Anett ja Bonaventure koos siiski ei jõudnud ja üksikmängus ei ole nad kohtunud.

Teises ennelõunases mängus alistas Donna Vekic (Horvaatia) Shuai Zhangi (Hiina, 7) 6:2, 6:4. Kuigi teise seti algul võitsid vastased kordamööda teineteise servigeime, oli Vekic üldiselt pallingul kindel ja näitas samasugust täpsust nagu avaringi mängus Maileen Nuudi vastu. Ta lõi koguni 8 ässa, aga Zhang mitte ühtki. Lisaks tegi hiinlanna rohkem topeltvigu (6:4).

“Olen väga õnnelik võidu üle, sest vaatasin ka ise enne mängu, et olen teda kaheksa aastat tagasi võitnud, aga neli järgmist mängu kaotanud,” ütles Vekic. “Teises setis ta hakkas paremini mängima, aga mul oli lõpus veel midagi varuks.”

scroll to top