fbpx
Close

Eesti võib sügisel korraldada WTA 250 turniiri

– WTA turniir võib jõuda ka Eestisse / Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

Eesti ei ole seni korraldanud ühtki profitennisistide organisatsiooni (ATP, WTA) turniiri, kuid tänavu sügisel võib selline võimalus avaneda.

Kuna Eestil on oma tippmängijad naiste edetabelis, on üsna loogiline, et WTA turniiri korraldamine võiks kõne alla tulla. Eesti Tennise Liidu peasekretäri Allar Hindi sõnul on selline pakkumine WTA-lt olemas ja 18. veebruaril peab Eesti otsustama, kas võtab pakkumise vastu. Eesti on varem korraldanud palju erinevaid rahvusvahelisi turniire, kuid need kõik on toimunud Rahvusvahelise Tenniseföderatsiooni (ITF) egiidi all, näiteks 10-25 tuhande dollari auhinnafondiga individuaalturniirid ja FedCupi (nüüd Billie Jean King Cup) erinevate liigade turniire. Parimal juhul osales Eestis peetud FedCupil rohkem kui kümme maailma esisaja mängijat.

WTA kalender on olnud pärast koroonaviiruse pausi lünklik, sest tavapäraselt peeti sügisel palju turniire Aasias, mis on aga kahel hooajal järjest ära jäänud. Seepärast otsib WTA alternatiive ja viimastel hooaegadel on juba leitud selliseid linnu, kus turniir peeti esmakordselt.

Usutavasti on põhiline küsimus selles, kuidas leida rahaline kate sellise turniiri korraldamiseks. Turniiri eelarvest moodustab auhinnafond vaid osa, kogu eelarve on tõenäoliselt kuuekohaline.

Igal juhul, kui sellise kaliibriga turniir jõuaks Eestisse, tehtaks meie tennise ajalugu.

scroll to top