fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveit – šveitslannade hirm?

Anett Kontaveit löögil mängus Jil Teichmanniga US Openil. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Kahest eestlannast mängib Toronto turnirii 2. ringi kohtumise esimesena Anett Kontaveit (2), kes kohtub Jil Teichmanniga (Šveits) National Bank Grandstand nimelise väljaku kolmandas mängus. Ütleme ette rutates, et samal väljakul kohtuvad viiendas mängus Kaia Kanepi ja Garbine Muguruza (Hispaania, 8).

Teichmanniga on Anett kohtunud kolm korda ja kõik mängud võitnud. Esimest korda kaotas Anett šveitslannale seti tänavu veebruaris Peterburi turnirii avaringis, kui võitis 6:3, 1:6, 6:3. Eelmised kaks kohtumist oli Anett võitnud kahes setis aastatel 2020 ja 2021.

Mõistagi on Tennisnetil seetõttu olemas palju eelvaateid mängudele, kus eestlannade vastu on astunud Teichmann, kes mullu septembris kohtus ka Kanepiga. Kindlasti on praegu 25-aastasest Teichmannist põhjalikem eelvaade kõige esimene, kus on lahti võetud šveitslanna karjäär 2020. aasta suveni. Viimast eelvaadet saate aga lugeda siit.

Tolles viimases eelvaates kirjutasime, et Teichmann on liikumas TOP30 suunas, kui on saavutanud Anettiga kohtumise hetkel karjääri kõrgeima 31. edetabelikoha. Nüüd, pool aastat hiljem, võime nentida, et pääs 30 hulka ongi toimunud, ehkki järgmisel nädalal mängitakse Cincinnati turniir, kus Teichmannil on kaitsta mulluse finaali punktid ja ta võib edetabelis langeda.

Tegelikult Teichmann pärast Peterburi turniiri hoopis langes ja kuni aprilli lõpuni püsis TOP30 hulgast väljas. Kuid maikuus toimus selline hüpe, et pärast Prantsusmaa lahtiste lõppu oli Teichmann juba WTA edetabeli 22. Edule panid aluse kolm head tulemust liivaväljakutel – Madridi ja Rooma WTA turniiridel jõudis Teichmann vastavalt pool- ja veerandfinaali ning Prantsusmaa lahtistel 1/8 finaali. Roland Garrosi tuleumus oli ka Teichmanni parim suure slämmi turniiridel, sest varem ta polnud isegi 2. ringist kaugemale jõudnud. Kolmel edukal turniiril alistas Teichmann viis TOP20 vastast, neist kõige kõrgemal (6.) oli edetabelis Karolina Pliškova.

Teichmanni muruväljakute hooaeg ebaõnnestus – kolmel turniiril, kaasa arvatud Wimbledonis, langes ta välja avaringis. Aga kuna me teame, et Wimbledonis punkte ei jagatud, siis langesid edetabelis need, kes olid 2021. aastal mänginud Londonis hästi ja Teichmann hoopis tõusis karjääri kõrgeimale 21. kohale, kus ta püsib ka praegu.

Mängustiili poolest ei tohiks Teichmann olla liivaväljakute mängija, ehkki turniire võitnud (2019 Praha ja Palermo) on ta ainult sellel kattel ja ka tänavune edu tuli saviliival. Ent mullu Cincinnatis finaali jõudmine näitas, et šveitslanna on siiski võimekas ka kõvakattel.

Anettil on üks huvitav statistika – ta juhib edetabeli kolme parema šveitslanna (Belinda Bencic, Teichmann ja Viktorija Golubic) vastu mängudega 13:0! Tõsi, sellel nii-öelda šveitslannade needusel on ka see külg, et iga seeria peab ükskord otsa saama. Aga võib-olla ei tasu meil üldse sellest välja teha, sest 2016. aastal kaotas Anett tookord Šveitsi (praegu Hispaania) esindanud Rebeka Masarovale ja ta on Bencicile kaotanud noorteklassis.

Anetti võidukoefitsient Teichmanni vastu on viimasel ajal kihlveokontorites üsna palju kõikunud. Näiteks 2021 US Openil oli see 1,70 ehk siis Anett oli ainult väike soosik. Peterburi turniiril, kui Anettil oli seljataga väga hea periood sügisel, anti tema võidukoefitsiendiks 1,17, aga tegelikult oli mäng märksa tasavägisem. Tänaseks on ennustusportaal Paf andnud Anettile võidukoefitsiendiks 1,50 ja Teichmannile 2,50, mis tähendab Eesti esireketile pisut üle 60-protsendilisi võidušansse. Jällegi ei tea, kui palju on arvestatud omavahelist 3:0 seisu, sest 1,5 on selline koefitsient, mis hetkel tundub üsna objektiivne.

Eile õhtul algas Kaia Kanepi ja Naomi Osaka mäng, mis oli samuti järjekorras kolmas, kella 23 paiku. Me võime ehk loota, et Anett ja Teichmann tulevad väljakule pisut varem, aga ikkagi ei usu, et enne kella 22. Täna on seega tennisesõpradel ees pikk õhtu ja öö, sest Kaia mängib veel hiljem.

scroll to top