fbpx
Close

Öötennis: Muguruza võitis kell 3.12

– Margaret Court Arena / Foto: arhiiv

Australian Openil lõppes tänane võistluspäev kohaliku aja järgi kell 3.12, kui hispaanlanna Garbine Muguruza (18) lõi maha viimase palli Johanna Konta (Suurbritannia) vastu ja võitis 6:4, 6:7, 7:5.

Tegu oli kahe endise esikümne mängijaga, kes eelmisel hooajal edetabelis päris kõvasti langesid. Võrdses mängus tundus otsustavas setis olevat veidi värskem Konta, kes oma serve võitis kindlamalt. Aga see ei tähendanud, kui viimane servigeim seisul 5:6 läks ikkagi vastasele.

Ka Eestis korraldatakse harrastajaile nn ööturniire, kuid nagu ma mõne sellisest võistlusest osavõtja käest kuulsin, lõpetatakse meil taolise nimega turniir ikkagi kesköö paiku, samuti Täiskuu turniir, mida peetakse Tondi Tennisekeskuses. Seega ületasid austraallased meid rohkem kui 3 tunniga ja seda suure slämmi turniiril, kus mängus on suured rahad.

Pealtvaatjaid oli tribüünil muidugi hõredalt, kuid Muguruza kiitis neid mängujärgses intervjuus ja sõnas, et teda motiveeris pingutama fakt, et ikka mõnisada huvilist veel kohtumis jälgis. “Kell on 3.15, keda selline mäng huvitab!?” ütles Muguruza ja lisas naljaga pooleks, et läheb pärast mängu hommikusöögile. Mängu venitas ca 10 minuti võrra ka vahepealne väljaku kuivatamine ja katuse sulgemine kerge vihma tõttu.

Ajakava on Australian Openil tehtud nii, et kahe peaväljaku (Rod Laver ja Margaret Court Arena) õhtune sessioon peaks algama kell 19. Täna jäi see mõlemal väljakul vähemalt tunni võrra hiljaks sest hommikune/päevane sessioon (3 mängu) kestis oodatust kauem.

Raske on küll korraldajaile soovitada kava kuidagi ringi teha, sest pole ju ette näha, kui kaua mängud võivad kesta. Aga siiski: kui Rod Laver Arenal kestsid õhtused kaks mängu pisut üle kolme tunni, aga Margaret Court Arenal ligi 7 tundi, siis seda võis ette näha, sest Serena Williamsi ja Novak Djokovici kiire võit oli ettearvatav. Kuna aga tava näeb ette, et suurimad staarid (need, kes võidavad kiirelt) tuuakse peaareenile, siis juhtubki nii, et just Margaret Court Arenal õhtune sessioon venib. Üleeile lõppes see umbes kella 2.05 paiku.

Peaks uurima ajalugu, kas kell 3.12 lõppenud mäng on kõigi aegade rekord, aga selle kindlakstegemiseks kulub aega. Igatahes mäletan möödunud sajandi lõpust üht veerandfinaali Pete Samprase ja Jim Courieri vahel, mis lõppes kuskil kelle kahe paiku, aga siiski tunni varem kui täna. Tookord oli tribüün pealtvaatajaist tulvil, aga Muguruza ja Konta sellist austust siiski välja ei teeninud.

scroll to top