Natuke põnevust tekkis, kuid Anett Kontaveit sammus Moskvas üsna kindlalt veerandfinaali

Anett Kontaveit. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit (9) alistas Moskva WTA 500 turniiri teises ringis Andrea Petkovici (Saksamaa, WTA 79.) 6:1, 6:4 ja mängib reedel veerandfinaalis teisena asetatud Garbine Muguruzaga (Hispaania).

Mäng koosnes justkui kahest osast. Esimese, seisuni 5:0, võitis Anett veenvalt. Oli isegi selline lõik, kus Anett võitis 11 punkti järjest. Kuid esimese seti lõpus hakkas Petkovic tagajoonelt paremini vastu saama ja nüüd juba käis initsiatiiv käest kätte. Sett võinuks lõppeda 24 minutiga, sest just siis oli Kontaveidil kasutada vastase servil esimene settpall, aga venis lõpuks poole tunnini, kui ta oma pallingul realiseeris alles neljanda ja kokku viienda settpalli.

Teises setis möödusid omapäraselt Petkovici servigeimid. Viiest kolm võitis sakslanna nulliga, aga ülejäänud kaks kaotas. Teise seti punktid võitis Anett vaatamata kahegeimilisele paremusele vaid 28:27. Kuid tähtis oli see, et just need kaks geimi, kus ta vastase servi murdis, mängis ta tähtsatel hetkedel hästi. Nii sai seisust 0:2 edu 5:3 ja kuigi seejärel võitis Petkovic veel ühe “kuiva” geimi, oli Anett servi hoidmisel piisavalt kindel.

Kuigi esimeses setis oli Anett äralöökide/lihtvigadega plussis 12/8, jäi ta lõpuks miinusesses 18/23. Petkovic tegi aga 7 äralöögi kõrval 24 lihtviga. Petkovicil oli märksa parem esimese servi õnnestumisprotsent (70 vs 58), kuid sakslanna võitis esimeselt pallingult ainult 56%, aga Anett 78% punktidest. Suurema osa oma esimese servi punktidest kaotas Anett tegelikult teise seti kahes esimeses servigeimis, millest siis ühe (mängu ainsa) ta ka vastasele loovutas. Kokku murdepalle realiseeritud Anettil 7st 4 ja Petkovicil 4st 1. Ässad võitis Eesti esireket koguni 5:1.

Praegu ei ole veel teada, millal algab Kontaveidi ja Muguruza mäng. Kuna esimene veerandfinaalpaar selgus juba eile, oleks loogiline, et nemad ka päeva alustavad. Aga see ei ole loomulikult reegel, et nii peab ajakava tegema. Võimalik, et arvestatakse venelannade osalemist veerandfinaalides ja pannakse omade mängud õhtupoolikule.