Elena Malõgina jõudis Karagandas veerandfinaali (täiendatud)

– Elena Malõgina / Foto: ETL/Igor Pissarev

Elena Malõgina sai Karaganda ITF-i 25-tuhandelisel turniiril teise võidu ja jõudis veerandfinaali.

Seekord oli Malõgina kindlalt 6:1, 6:2 üle Anastassia Kovaljovast (Venemaa), kellel WTA edetabelikohta polegi. Turniirile pääses ta läbi kvalifikatsiooni. Teist mängu järjest oli Malõgina oma servil kindel, vastane teenis vaid kaks murdepalli, mis jäid kasutamata. Malõgina võitis 80% esimese pallingu punktidest. Veerandfinaalis kohtub Malõgina Valentina Ryseriga (Šveits, WTA 595.), kes on tänavu võitnud ühe 15-tuhandelise turniiri maikuus Iisraelis.

Pärastlõunal tuli Malõginal koos Tamara Curoviciga (Serbia) pidada märksa raskem matš paarismängu avaringis, aga võit lõpuks tuli tulemusega 4:6, 7:6, 10:7 ukrainlannade Vladlena Bõkova ja Anastassia Soboleva üle. Esimeses setis oli palju murdeid, aga otsustavaks sai kümnes geim, kus Curovic/Malõgina kaotasid oma servi 40:0 eduseisust. Teises setis läks Eesti/Serbia paar murdega ette alles seisul 5:5, aga kaotas taas tähtsal hetkel oma servi. Tie-break’is tuli üle elada raske hetk, kui Curovic/Malõgina jäid taha 3:5, aga nad võitsid 7:5. Kohe järgnes matši tie-break, kus Malõgina ja tema paariline olid taga seisuni 5:6, aga siis otsustas jälle neljapunktiline võiduseeria.

Meeste 15-tuhandelisel turniiril Monastiris said Daniil Glinka (8) ja Karl Kiur Saar üksikmängu avaringis lüüa, kuid jätkavad edukalt paarismängus. Neljapäevases veerandfinaalis kaotasid Glinka/Saar esimese seti küll kindlalt, aga tõid mängu pöörde ja võitsid Prantsusmaa paari Sean Cuenin/Sascha Gueymard Wayenburg 1:6, 6:3, 10:6. Otsustavas tie-break’is olid eestlased taga seisuni 3:4, kuid rebisid siis ette 7:4 ja võitsid.