Anett Kontaveit võitis Luksemburgi turniiri ja 50 000 eurot

Anett Kontaveit Luksemburgi turniiril. / Foto: Ladies Tennis Masters Facebook

Nagu eeldada võiski, oli staaridest kõige viimasena tennisest loobunud ja teistest noorem Anett Kontaveit Luksemburgi Ladies Tennis Mastersi peafavoriit ja seda ta ka õigustas.

Finaalis alistas Kontaveit Andrea Petkovici (Saksamaa) 7:5, 6:2. Anetti kõigi mängude tulemused olid üpris sarnased, vastased said temalt erinevates mängudes kas 7 või 8 geimi. Sarnaselt kõigis mängitud settides tegi Anett murde esimesena ja viimasena, aga seti keskel vastane võrdsustas kohtumise. Erand oli poolfinaalis Lucie Šafarova (Tšehhi) vastu esimene sett, kus Anettile ühest murdest piisas.

Täna asus Kontaveit Petkovici vastu 2:0 juhtima, aga sakslanna oli vahepeal üsna terav ja sundis eestlannat eksima. Petkovic viigistas 3:3 ja kuigi Anett läks uuesti murdega ette, tuli taas viik 4:4. Aga ka seekord seti lõpus murdis Kontaveit kolmandat korda seisul 5:5 ja sellest alates võitis ta kuus geimi järjest teise seti seisuni 4:0.

Igatahes teises setis õnnestusid Anettil löögid paremini, aga vastane hakkas rohkem eksima. Kuid need kaks asja võivad olla ka omavahel seotud. Suures kaotusseisus sai Petkovic veel oma servid kätte, aga murret enam ei teinud. Samas olid Anetti kaks viimast servigeimi üsna pikad, seega päris kergelt lõpp ikkagi ei tulnud.

Võitja teenis Luksemburgist 50 000 eurot ja finaali kaotaja 20 000 – vahe oli seega üsna suur. Nüüd võib ainult spekuleerida, kas Anetti ei pane mõtlema fakt, et tennises saab kolme päevaga võita 50 000, kuid tavaelus isegi investeeringutega nii kiiresti raha juurde ei saa… Samas ei ole 50 000 kolme mänguga tennises midagi erilist – kui parimatel hooaegadel teenis Anett 60-70 mänguga üle miljoni, on ühe mängu võidusumma umbes võrdne.