fbpx
Close

Millised on Anett Kontaveidi lootused jääda püsima jooksva edetabeli 18. kohale?

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Pärast tänaöist võitu kerkis Anett Kontaveit WTA jooksvas edetabelis 18. kohale, aga seal püsimine pole kaugeltki kindel. Siiski on tõenäosus kuskil 50% kandis, et isegi 1/8 finaali kaotuse korral Anett siiski tõuseb maailma 18ndaks tennisistiks.

Kui Anett järgmise ringi võidab, siis võib hakata juba spekuleerima tõusust, ehkki Andreescu alistamine teda jooksvas edetabelis 18. kohast kõrgemale veel ei viiks – selleks tuleks poolfinaali pääseda.

Ent oletagem halvemat stsenaariumi, et Kontaveit homme kaotab – kuidas ta võiks siis jääda 18. kohale püsima? Mööduda võivad temast neli tennisisti: Su Wei Hsieh juhul kui võidab turniiri, Andreescu juhul kui jõuab finaali ning Daria Kasatkina ja Caroline Garcia peavad jõudma vähemalt poolfinaali.

Usutavasti võib välistada võimaluse, et Hsieh võidab turniiri, kuid ülejäänud kolm varianti on kõik ca 20-30% tõenäosusega. Garciale võib takistuseks saada kaheksandikfinaalis Petra Kvitova ja Kasatkinale Simona Halep – sellepärast ei saagi kumbagi rivaali võimalusi Kontaveidist mööduda lugeda liiga heaks, sest nad pole neis mängudes soosikud. Muidugi võib Kasatkina juba täna Venus Williamsile kaotada, aga kui ta võidaks, siis veel Anettist mööda ei tõuseks.

Andreescu oleks Anetti kaotuse korral juba veerandfinaalis, sest nad mängivad omavahel. Kanada tulevikulootus peaks olema kerge soosik ka poolfinaalis Caroline Wozniacki või Hsiehi vastu, seega on Andreescu finaalipääs tema praegust vormi arvestades isegi kolmest sündmusest kõige tõenäolisem.

scroll to top