fbpx
Close

Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit said teada Rooma turniiri avaringi vastased

Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi enne Tallinn Openi poolfinaali mullu 1. oktoobril. / Foto: Karl Toomsoo

Kaia Kanepi kohtub Rooma WTA Masters 1000 turniiri avaringis Marketa Vondroušovaga (Tšehhi, WTA 77.) ja Anett Kontaveit Alycia Parksiga (USA, WTA 54.).

Loos ei ole kõige halvem, aga võib uskuda, et kui kihlveokontorid asetavad mängudele panused, on Eesti tennisistid pigem autsaiderid, kuigi mitte suurelt. Kuna Roomas on 96-line tabel ja 32 paremat pääsevad otse teise ringi, on teada ka eestlannade vastased esimese ringi võidu korral. Kanepi kohtuks Bianca Andreescuga (Kanada, 24) ja Kontaveit Ljudmilla Samsonovaga (16).

Kuigi Kaia on praegu Vondroušovast edetabelis eespool, on ta tšehhitarile kaotanud mõlemad omavahelised mängud ja neist teise üsna hiljuti – tänavu jaanuaris Adelaide’i turniiril 0:6, 4:6. Anett ei ole 22-aastase Parksiga veel kordagi kohtunud, kuid ameeriklanna oli eriti heas hoos talvel. Detsembris võitis Parks järjest kaks WTA 125K turniiri Andorras ja Prantsusmaal ning veebruaris WTA turniiri samuti Prantsusmaal Lyonis. Kuid kevadel on Parks mänginud halvemini, ta on viiel turniiril järjest kaotanud avaringis.

Vondroušova on tänavu jõudnud Linzis poolfinaali ning Indian Wellsi ja Miami suurturniiridel 1/8 finaali. Ent tema puhul ei ole võib-olla viimased tulemused nii olulised, sest Vondroušova on juba karjääri jooksul mänginud kahes suures finaalis: 2019 Prantsusmaa lahtistel ja 2021 Tokyo olümpiamängudel. Need finaalid ta siiski kaotas. Kindlasti on Vondroušova tugevam, kui tema 77. edetabelikoht näitab.

Mõlemad eestlannad kuuluvad ülemisse tabeliveerandisse, aga praegu oleks liiga optimistlik seda kirjutada, et nad võivad seega kohtuda veerandfinaalis. Enne teisipäeva põhiturniir ei alga. Vaadake Rooma turniiri tabelit siit.

scroll to top