fbpx
Close
PAF.ee

Maailma esireket õigustas WTA finaalturniiril lootusi

– Ashleigh Barty / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Tiitlikaitsja Elina Svitolinaga (Ukraina, 8) kohtub WTA finaalturniiri esikohta otsustavas matšis maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia), kes tänases poolfinaalis alistas Karolina Pliškova (Tšehhi, 2) 4:6, 6:2, 6:3.

Võib julgelt öelda, et kaalukeeleks sai murdepallide realiseerimine, mis Bartyl õnnestus hästi (5st 3), aga Pliškoval väga halvasti (12st 1). Tõsi, otsustavas setis Pliškoval murdepalle polnud ja seal ei tekkinud Bartyl pärast murret seisuks 4:2 enam probleeme. Mõneti üllatav oli, et Barty lõi 11 ja Pliškova ainult ühe ässa, sest tavaliselt peaksid tänased vastased olema üsna võrdselt head servijad. Aga küllap Barty lihtsalt tõrjus õnnestunumalt. Igatahes esimeselt servilt võitsid mõlemad palju punkte – Barty 78 ja Pliškova 73%.

Barty ja Svitolina finaal peetakse pühapäeval Eesti aja järgi kell 13.30. Nii palju on vahet, et kui võidab Svitolina, siis ta teenib 1500 WTA punkti ja 3,505 miljonit dollarit auhinnaraha, aga Bartyle tooks esikoht 1375 punkti ja 3,2 miljonit dollarit. Põhjus on selles, et Barty kaotas alagrupis ühe mängu Kiki Bertensile (Holland). Maksimaalsed 1500 punkti saab ainult kaotuseta turniiri võitja.

scroll to top