fbpx
Close

Paf Openi paarismängu esikoht läks sakslastele Lasse Muscheitesile ja Stefan Seifertile

– Paf Openi paarismängu võitjad Stefan Seifert ja Lasse Muscheites / Foto: Toomas Kuum

Paf Openi paarismängu finaalis tegi kaasa kolm mängijat, kes enne seda olid platsil ka üksikmängu poolfinaalides: Vladimir Ivanov, Lasse Muscheites ja Stefan Seifert.

Vladimir Ivanov ja Yan Sabanin (Venemaa) omasid Paf Openil teist asetust. Varem olid nad koos võitnud kolm ITF turniiri, neist viimati mõni nädal tagasi Hiinas Nanchangis. Hästi kokkumänginud paar igal juhul, mida võib öelda ka Saksamaa tennisistide Lasse Muscheitese/Stefan Seiferti kohta, kes on sel aastal võitnud ühe ITF turniiri. Olgu lisatud, et Seifert on praegu ühtlasi Muscheitese treener.

Eelnevate mängude põhjal olid kerged favoriidid pigem sakslased, kes olid seni näidanud väga head võrgumängu ja üksteise mõistmist, mis paarismängus eriti oluline. Mõlemad paarid polnud turniiril seni settigi kaotanud.

Esimeses setis nähti vaid ühte servimurret. Sellega said hakkama sakslased eduseisul 3:2, kusjuures eelmises geimis ei realiseerinud Ivanov/Sabanin oma ainsa murdepalli. Võrreldes varasemaga ei õnnestunud neil tõrjemäng erinevalt vastastest. Kõrgele esimese servi õnnestumise protsendile (88%!) vaatamata võitsid Ivanov/Sabanin vaid 62% punktidest. Näiteks Muscheites/Seifertil oli see näitaja 84%.

Teises setis paranes Ivanovi tõrjemäng oluliselt ja paljuski tänu sellele saadi üks kord sakslaste serv murtud ning settide seis viigistatud – 6:3. Murrete viigistamise šanss oli siiski ka sakslastel seisul 4:2. Seega nagu arvata võis, palju murdepalle selles finaalis ei teenitud. Piisas ühest korrast seti jooksul, et see enda kasuks pöörata.

Otsustava seti pikas kiires lõppmängus tegi Saksamaa paar kohe suure vahe sisse (7:2), mida Ivanov/Sabanin enam likvideerida ei suutnud – 10:4. Kogu matš seega sakslastele 6:3 3:6 10:4. Kindlasti oli see võit Muscheitesele ja Seifertile heaks lohutusauhinnaks üksikmängu poolfinaali kaotustele.

– Paf Openi teise koha omanikud Vladimir Ivanov ja Yan Sabanin / Foto: Toomas Kuum
scroll to top