fbpx
Close

Jälle loobumine! Belinda Bencic jättis pooleli mängu Elina Svitolina vastu

Löödud Belinda Bencic lahkub nutuse näoga väljakult. / Foto: Reuters/Scanpix

Ukrainlanna Elina Svitolina (8) on nüüd WTA finaalturniiril koos mullusega võitnud üheksa mängu järjest ja jõudnud teist aastat järjest finaali.

Tema poolfinaalivastane Belinda Bencic (Šveits, 7) alustas hästi, oli avasetis murdega ees ja kuigi Svitolinal õnnestus viigistada, tegi Bencic otsustava murde seisul 6:5. Alates teises setist kaldus paremus Svitolina poole. Ta läks kohe murdega ette ja hoidis edu lõpuni. Sama kordus ka otsustavas setis, aga nüüd Bencic enam lõpuni ei mänginud, vaid andis alla seisul 1:4. Kokku seega Svitolina võit 5:7, 3:6, 4:1.

Elina Svitolina pärast võitu. / Foto: EPA/Scanpix

Ei saa öelda, et see on reegel, et hooaja lõpus naistennisistid enam pingele vastu ei pea, ent Shenzhenis on mängu pooleli jätnud juba kolm tennisisti ja üks (Naomi Osaka) ei tulnud üldse teiseks vooruks välja. Bencicile tegi muret parema jala reie tagalihas ning esimest korda kutsus ta geimi vaheajal arsti juba avaseti seisul 6:5. Hiljem käis arst väljakul veel kaks korda, aga paranemist polnud ja Bencic otsustas tervise huvides pingutamise lõpetada.

Statistika pole küll loobumisega lõppenud mängus sedavõrd oluline, aga tasub märkida, et Svitolina lõi koguni 16 ässa. Kuna pooled neist lõi ta esimeses setis, võib eeldada, et Bencici vigastus siis veel ei takistanud tal servi paremini tõrjumast.

scroll to top