fbpx
Close

Läti neiu võitis Paf Openi

– Kamilla Bartone võidukarikaga / Foto: ETL/Igor Pissarev

Karulaugu spordikeskuses lõppes pühapäeval naiste ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniir Paf Open, mille võitis 18-aastane lätlanna Kamilla Bartone.

Tänavune Paf Open oli üllatav, sest finaali jõudsid kvalifikatsioonist alustanud Bartone (WTA 912.) ja asetamata hollandlanna, WTA 745. reket Stephanie Judith Visscher. Ent tegelikult võis Bartonet pidada turniiri üheks soosikuks, sest ta on kaks hooaega kuulunud maailma paremate juunioride sekka. Finaali võitis Bartone 6:3, 6:4 ja sellega ei kaotanud ta kuues mängus (üks neist kvalifikatsioonis) ühtki setti, millest kõige tasavägisemad lõppesid 6:4. Bartone alistas teel võidule ka ühe Eesti mängija – avaringis sai ta 6:2, 6:0 jagu Helena Narmontist, kellel seega vedas loosiga kõige vähem.

Juunioride seas on Bartone peamine saavutus paarismängu võit koos venelanna Oksana Šelehmetevaga 2019. aasta US Openil. Noorte slämmiturniiri üksikmängus ei ole lätlanna veerandfinaalist kaugemale jõudnud, kuid on võitnud kaks 1. kategooria turniiri. Nii jääb ta Kaia Kanepi või Anett Kontaveidi saavutustega võrreldes neist siiski maha. 2019. aastal pääses Bartone tänu edetabeli 6. kohale ka ITF-i juunioride finaalturniirile Hiinasse, kus sai alagrupis ühe võidu, aga kolmandas voorus jättis mängu vigastuse tõttu pooleli ning edasi ei pääsenud. Bartonel on ITF-i juunioride koduleheküljel ka oma blogi, mis ilmselt saab nüüd lõpu, sest noorte klassis ta enam ei mängi.

Tuleks lisada, et üks noor eestlanna on olulises omavahelises mängus Bartonet võitnud – Katriin Saar alistas äsjase Paf Openi võitja 2017. aastal Orange Bowli U16 turniiril, kus eestlanna sai ka hiljem esikoha.

– Paf Openi paarismängu 2. koht Martyna Kubka/Emily Appleton ja võitjad Justina Mikulskyte/Lexie Stevens / Foto: ETL/Igor Pissarev

Paarismängu finaalis tuli esikohale Leedu-Hollandi paar Justina Mikulskyte/Lexie Stevens, kes alistasid finaalis Martyna Kubka (Poola)/Emily Appletoni (Suurbritannia) kindlalt 6:2, 6:1.

scroll to top