fbpx
Close

Malygina ei pääsenud Paf Openil poolfinaali

– Elena Malygina Paf Openil / Foto: ETL/Igor Pissarev

Haabneemes Karulaugu Spordikeskuses olid naiste Paf Openil (W15) üksikmängus kavas veerandfinaalmängud. Ainsa Eesti tennisistina tegi seal kaasa Elena Malygina.

Turniiril kuuendana asetatud 20-aastane Elena Malygina (WTA 563.) kohtus neljandana asetatud 24-aastane Ekaterina Makarovaga (Venemaa, WTA 539.). Malyginal oli väike eelis sellega, et Makarova lõpetas oma eilse 2. ringi kohtumise oluliselt hiljem ja pidi Elena Jamshidi (Taani) vastu kulutama päris palju energiat, võites mängu kolmes setis 6:7, 6:4, 6:0. Malygina omakorda alistas teatavasti Maileen Nuudi 6:1, 6:3.

Omavahel oldi varem kohtutud kahel korral ja võitude seis viigiline 1:1. Viimati, 2019. aasta augustis liivaturniiril Moskvas, võitis Malygina kahes setis. See kõik aga ei omanud täna enam suurt tähtsust.

Esimest setti alustas Maygina hästi, võites esimesest 9 punktist 8! Vastane oli ebakindel, kuid see seisund kandus justkui Malyginale üle. Malygina üritas küll aktiivsem olla, aga eksis seejuures palju. Servi kaotus seisul 2:3 sai saatuslikuks ja nii kuulus avasett Makarovale 6:2.

Teise seti esimesel poolel oli Malygina ründemängul kindlam ja tal õnnestus tänu servimurdele asuda juhtima ning omada seisul 4:2 ka 5:2-e palli. Paraku siitpeale muutus meie tennisisti mäng ebastabiilseks ning Makarova eksimatu palli tagasiajamine viis selleni, et rohkem geime Malyginal võita ei õnnestunudki. Teine sett ja kogu mäng Makarovale tulemusega 6:2 6:4.

Taktikaliselt ei saa Malyginale midagi ette heita, ta dikteeris enamus pallivahetusi ja omas mitmeid võimalusi mäng enda kasuks pöörata. Peamine takistus selleks oli eksimine ründelöökidel ja ehk liigne tormakus mõnes situatsioonis.

Õhtupoolikul peetud paarismängus tabas Malyginat sama saatus, ta langes ka selles mänguliigis välja. Poolfinaalis kaotasid Malygina ja Anastasia Kulikova (Soome, 4) Emily Appletonile (Suurbritannia) ja Martyna Kubkale (Poola, 2) 1:6, 2:6.

Kui Eesti tennisistide jaoks on turniir läbi, siis üksikmängus saab igal juhul finaali üks lätlanna, sest poolfinaalis kohtuvad Daniela Vismane (2) ja Kamilla Bartone omavahel.

scroll to top