Maileen Nuudi võit Paf Openil tagab Eesti tennisistidele vähemalt ühe veerandfinaalikoha

– Maileen Nuudi / Foto: ETL/Igor Pissarev

Karulaugu tennisehallis on täna ITF-i turniiril Paf Open üksikmängus võistlustules viis meie tennisisti. Esimesena neist kindlustas endale pääsu 16 tugevama hulka Maileen Nuudi.

Maileen Nuudi (ITF 1011.) kohtus endast edetabelis kõrgemal asetseva sakslanna Franziska Sziedatiga (WTA 1069.). Sellest aga polnud lugu, sest kogu mängu oli aktiivsemaks pooleks just Nuudi. Esimeses ja kolmandas setis õnnestus tal suruda peale oma mängutempo. Kaitsetaktikale lootnud Sziedat jäi ilmselgelt liiga passiivseks ja surve alla. Lootus, et Nuudi teeb ründemängul vigu, õigustas end vaid teises setis, kus eriti seti lõppfaasis meie tennisisti tõepoolest eksis palju. Otsustavas setis oli Nuudi justkui ümber sündinud, dikteerides sündmusi väljakul. Tulemus räägib iseenda eest – 6:3, 1:6, 6:0 Nuudile!

Maileen Nuudi: “Teises setis mõjusid mulle halvasti kaks pikka kaotatud geimi oma servil, kaotasin kontsentratsiooni, Kolmanda seti eel sisendasin endale, et pean olema fookuses ja mitte laskma end üksikutest ebaõnnestunud punktidest häirida. Suutsin sellest ilusti kinni pidada ja olen kolmanda setiga väga rahul.”

Kuna Nuudi vastane teises ringis tuleb mängust Elena Malõgina (6. asetus)-Maria Lota Kaul, siis on kindel, et me näeme Paf Openil vähemalt ühte Eesti tennisisti ka veerandfinaalis.

Helena Narmontil (ITF 693.) nii hästi ei läinud. Ta kohtus Läti tulevikulootuse Kamilla Bartonega /WTA 912.). Paarismängus noorte Suure slämmi turniirivõitu omav ja juunioride edetabelis ka kõrgel kuuendal positsioonil olnud Bartone võitis veenvalt 6:2, 6:0.

Viimasena tuleb eestlannadest platsile Elisabeth Iila, kes murdis end põhitabelisse läbi kvalifikatsiooni.

Eesti tennisistide mängudest teeb ülekandeid Delfi TV.