fbpx
Close

Jälle võit! Kaia Kanepi teenis sel sügisel juba kolmanda esikoha

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Kaia Kanepi on kuue nädala jooksul võitnud nüüd kolm ITF-i 25 000 dollari auhinnafondiga turniiri, millest viimase tiitli teenis ta täna Las Palmases.

Finaalis alistas Kanepi veenvalt maailma 132. reketi Mayar Sherifi (Egiptus) 6:3, 6:2. Kogu kohtumise jooksul oli Kaial vaid üks nõrgem periood, kui ta esimeses setis lasi vastase 4:0 eduseisult järele 4:3. Kanepi ründemäng toimis hästi, ta pani vastase oma servil, aga tihti ka tõrjegeimides surve alla ja eksis üsna vähe. Sherif pole sugugi nõrk vastane, sest pääses ta ju Prantsusmaa lahtistel põhiturniirile ja võitis äsja Charlestonis 100 000 dollari auhinnafondiga turniiri. Aga ometi ei olnud egiptlannal mingit rohtu Kanepi võimsa ründemängu vastu. Kokku on Kaia võitnud nüüd 18 ITF-i turniiri.

Nagu ka poolfinaalis, tuleb ka nüüd esile tuua Kaia head servi: 4 ässa, ainult 1 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 68 ja esimeselt servilt võidetud 72% punktidest. Vastasel oli mängu jooksul vaid kaks murdepalli, millest ühe ta realiseeris. Kanepi kasutas 9st murdepallist 5.

50 WTA punkti lisatakse Kanepi kontole alles ülejärgmise nädala esmaspäeval. Pole ka päris kindel, kas Kaia saab juurde 50 või pisut vähem punkte, sest tal võib ka mõni nõrgem turniir arvestusest maha minna. Kuid maailma edetabelis peaks Kanepi kerkima 93. kohale isegi siis, kui tal mõned punktid maha lähevad.

Sellega on Kaia kindlustanud pääsu Australian Openi põhiturniirile, kui see ikka õigel ajal algab. Võimalik on ka selle lükkumine kevade algusesse ja siis võib-olla arvestatakse põhitabelisse pääsemisel ka hilisemaid turniire. Kuid ikkagi on Kanepi seis üsna kindel.

scroll to top