Kuulsa Björn Borgi poeg oli lähedal suurüllatusele

Leo Borg koos Mark Lajaliga, kellest paistab vaid tagantpoolt pool pead. / Foto: PA Wire/Scanpix

Kui maailma 622. reket Maileen Nuudi asus täna Glasgow’s juhtima kunagise TOP50 mängija Heather Watsoni vastu, siis meeste edetabelis umbes samal kohal (577.) asuv Leo Borg (Rootsi) võitis Stockholmis avaseti praeguse TOP50 tennisisti Tommy Pauli (USA, ATP 31.) vastu.

Mõistagi ei oleks Borg saanud ATP 250 turniirist osa võtta ilma vabapääsmeta (wild card), aga kuna võistlus peeti Rootsi pealinnas, siis talle see pääse ka anti. Ja võiks öelda, et 19-aastane Borg õigustas usaldust, sest kaks setti mängis ta Pauliga võrdselt. Ka lõpptulemus oli väga sarnane Nuudi omale – kui eestlanna kaotas 7:6, 4:6, 1:6, siis Borg 7:5, 4:6, 1:6. Kuulsa Björn Borgi poja parim šanss oli teises setis seisul 4:4, kui ta omas Pauli servil murdepalli. Kui aga Paul selle punkti päästis, kaotas ta pärast seda vaid ühe geimi.

Esimeses setis oli aga Borg teinud sellega imet, et suutis võita kaotusseisult 3:5 neli geimi järjest. Enne seda oli ta ise seisult 3:1 kaotanud neli geimi, aga tal jätkus sisu.

Borg on üsna pikka aega olnud ka Mark Lajali rivaal ja mõnel turniiril (juba U14 vanuseklassist alates) ka paarismängupartner. Praegu on Lajal siiski eakaaslasest pisut üle saja koha võrra edetabelis eespool (475.) ja on mängimas Vilniuses Challenger-turniiril.