Carlos Alcaraz näitas kõrget klassi, üllatajaid poolfinaali ei jõudnud (video mesilastest!)

Carlos Alcaraz vaatab taevasse, kust mesilased on tema suunas lendamas. / Foto: AFP/Scanpix

Indian Wellsi Masters 1000 turniiril lõppesid eile hilisõhtused ja tänaöised mängud enamasti favoriitide võiduga. Eriti kõrget klassi demonstreeris Carlos Alcaraz (Hispaania, 2), kes alistas Alexander Zverevi (Saksamaa, 6) lausa 6:3, 6:1. Lisaks selle mängu algul mesilasparve ootamatu rünnak, mis kohtumise katkestas.

Ainus mäng, kus edetabelis tagapool asunud tennisist võitis, oli Tommy Pauli (USA, 17) ja Casper Ruudi (Norra, 9) kohtumine, aga ameeriklase 6:2, 1:6, 6:3 võitu üllatuseks pidada ei saa. Pigem loeti enne mängu meeste šansse võrdseteks. Suures plaanis oli Pauli pääs poolfinaali üllatus, aga seda põhjusel, et samas tabeliosas asunud maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) langes juba varem välja. Temaga oleks pidanud Paul kohtuma 1/8 finaalis, kuid itaallane Luca Nardi tegi selle üllatuse ise ära.

Nüüd aga Alcarazist. Meenutame, et poolteist kuud tagasi Australian Openil oli Zverev võitnud hispaanlast väga veenvalt neljas setis. Tookord Saksamaa mees kolmanda seti küll kaotas eduseisust 7:6, aga tervikuna valitses kindlalt. Lisaks juhtis Zverev omavahelistes mängudes 5:3. Täna öösel ei olnud aga Zverevil mingit šanssi murda Alcarazi servi. Kokku kaheksas servigeimis loovutas Alcaraz ainult kuus punkti! Vaid teise seti seitsmendas geimis suutis Zverev saada seisu 40:40, mis tähendab, et selles geimis võitis ta oma kuuest tõrjepunktist kolm, aga ülejäänud geimides ühe või mitte ühtki.

Alcarazi ja Zverevi mäng sai kesta vaid 9 minutit, kui see peaaegu kaheks tunniks katkes. Nimelt lendas väljakule mesilasparv. Alcaraz hakkas neid reketiga tõrjuma, aga mesilasi oli nii arvukalt, et mängu jätkata ei saanud. “Ma ei ole midagi sellist varem näinud. Me põgenesime väljakult ja vaatasime edasi telerist, mis seal toimub ja naersime päris palju. See oli lõbus. Mäng jääb ilmselt meelde mesilaste, mitte tennise pärast,” rääkis Alcaraz. Sülem kogunes lõpuks väljaku kohal õhus rippunud telekaamera ümber, mistõttu paljud pealtvaatajad jäid paigale, sest neid mesilased ei ohustanud.

Vaata mesilaste rünnakut allpool olevast videost.

Kuid kindlasti jäi mesilaste kõrval pealtvaatajaile meelde ka Alcarazi mäng. “Olen väga-väga õnnelik oma mängutaseme üle,” ütles hispaanlane, kes tegi ainult 13 lihtviga Zverevi 26 vastu. “Minu jaoks on väga oluline väljaku mitmekülgne kasutamine. Vastane ei tea, mis tuleb järgmisena. Mõnikord teen lühikese, mõnikord pika tõrje. See ajab neid segadusse, aga selline on minu mäng.”

Nüüd oodatakse suure huviga Alcarazi ja Jannik Sinneri (Itaalia, 3) poolfinaali. Nende omavaheline seis on 4:4, aga mullu võitis Sinner 2:1. Eelmise aasta esimene kohtumine toimus just nimelt Indian Wellsi poolfinaalis ja selle mängu Alcaraz võitis, kuid järgmisel turniiril Miamis ja sügisel Pekingis (needki mängud toimusid poolfinaalis) Sinner võitis. Ning tänavuse hooaja põhjal peaks Sinner olema igal juhul favoriit, sest ta pole 2024. aastal kaotanud ühtki mängu.

“Ma isegi ei tea, kuidas peaks tema vastu mängima,” ütles Alcaraz. “Hetkel on ta kahtluseta maailma parim tennisist. Ta mängib uskumatult, ma tõsiselt naudin tema mängu. Nii et see mäng tuleb mulle väga raske.”

Teises poolfinaalis kohtub Paul Daniil Medvedeviga (4), kes võitis öises mängus Holger Rune (Taani, 7) 7:5, 6:4. Siin oli murdeid rohkem (mõlemas setis 2:1 Medvedevile) ja eriti esimeses setis palju pikki geime. Rune suutis tagasi murda esimese seti 8. geimis, kus mängiti 14 punkti ja taanlane võitis alles neljanda murdepalli. Kuid otsustas Medvedevi teine murre seisul 5:5. Teises setis alustas murdega Rune ja juhtis 2:0, aga seejärel võitis Medvedev neli geimi järjest ja hoidis edu lõpuni.

Spetsialistide sõnul otsustas Medvedevi väga hea teise servi tõrje – Rune võitis oma teiselt pallingult ainult 38% punktidest. “Tingimused olid rasked, ilm oli väga tuuline,” ütles Medvedev. “Ütleme nii, et ilusalt mängida täna ei saanud. Olen õnnelik, et suutsin olla temast pisut kindlam ja lüüa otsustavatel hetkedel mitu head servi.”

Naiste poolfinalistidest on vast üllataja 31na asetatud Marta Kostjuk (Ukraina), aga tema võidust me juba kirjutasime. Ülejäänud kolm poolfinalisti on kõik esikümne mängijad – Iga Swiatek (Poola, 1), Coco Gauff (USA, 3) ja Maria Sakkari (Kreeka, 9).

Sakkaril oli kõige raskem, kihlveokontorite arvates oli vaatamata edetabelikohale kerge favoriit tema vastu mänginud Emma Navarro (USA, 23), kes mängis kodus ja lisaks oli äsja alistanud maailma teise reketi Arina Sabalenka. Kuid Sakkari võitis 5:7, 6:2, 6:4. Mäng otsustati alles eelviimases geimis, kus Navarro juhtis oma servil 30:0, aga Sakkari murdis.

Kreeklanna kohtub Gauffiga, kes alistas suure üllataja Yue Yuani (Hiina, WTA 49.) 6:4, 6:3. Mäng oli pingelisem, kui numbrid näitavad. Esimeses setis suutis Yuan tagasi murda üheksandas geimis, kus Gauffil oli juba kaks settpalli. Kuid oma servi hiinlanna kaotas ja sellega ka seti. Teises setis oli Yuan ees 3:1, aga kaotas siis viis geimi järjest. Kuigi Sakkari juhib omavahelistes mängudes 4:3, võib pigem märgiliseks lugeda seda, et eelmisel aastal võitis Gauff tema vastu mõlemad kohtumised kahes setis, esimese neist Washingtoni turniiri finaalis.

Swiatek oli endise maailma esireketi ja kahe lapse ema Caroline Wozniacki (Taani) vastu raskustes, kuid pärast seisu 1:4 ta enam geimigi ei kaotanud. Kahjuks lõppes kohtumine seisul 6:4, 1:0 Wozniacki loobumisega jalavigastuse tõttu. Swiatek on muidugi selge favoriit poolfinaalis Kostjuki vastu.