Kaia Kanepi ja tema noor paariline said ülikindla võidu

Kaia Kanepi Tallinnas väikeste autogrammiküttide piiramisrõngas. / Foto: Mauri Levandi

Kaia Kanepi ja 17-aastane Linda Fruhvirtova (Tšehhi) alistasid Guadalajara WTA 1000 turniiri paarismängu avaringis Fernanda Contreras Gomezi (Mehhiko) ja Camila Osorio Serrano (Kolumbia) 6:2, 6:3.

Niigi kindel võit võinuks olla veelgi kindlam, sest vastased teenisid oma viiest geimist kolm otsustava punktiga seisul 40:40. Fruhvirtova/Kanepi võitsid aga kõik geimid selge ülekaaluga. Esimeses setis olid Fruhvirtova/Kanepil kolmes vastase servigeimis murdepallid, aga üks geim neist jäi võitmata. Samas olid nad servil kindlad ja nelja pallingugeimiga loovutasid kokku viis punkti.

Teise seti algul võitsid vastased kaks geimi seisult 40:40 – nii Eesti/Tšehhi paari servi kui ka oma servi. Aga Fruhvirtova/Kanepi murdsid tagasi ja teist korda tegid seda seisul 4:3. Esimeselt servilt võitsid Kanepi ja Fruhvirtova 29st punktist 26 (90%), aga vastased vaevu üle poole punktidest (28st 15 ehk 54%).

Alles kolmapäeva õhtul selgub, kellega Fruhvirtova/Kanepi järgmises ringis kohtuvad, kuid mõlemad võimalikud paarid peaksid olema tugevamad kui tänased vastased. Üks võimalus on kohtuda viiendana asetatud Ljudmilla Kitšenoki (Ukraina) ja Jelena Ostapenkoga (Läti). Kitšenok võitis koos õe Nadjaga oktoobri algul paarismängus Tallinn Openi. Seega enne neljapäeva Kaia väljakule ei tule.