Teist aastat järjest kohtuvad finaalis Alcaraz ja Medvedev

Kiired jalad ja stabiilne tagajoonemäng olid taas Carlos Alcarazi võidu aluseks. / Foto: AFP/Scanpix

Vihmapausi tõttu öötundidele nihkunud Indian Wellsi ATP Masters 1000 turniiri poolfinaalid kulgesid põneva stsenaariumiga, kaasa arvatud Jannik Sinneri (Itaalia, 3) võiduseeria katkemine.

Sinneri ja Carlos Alcarazi poolfinaal katkes seisul 2:1 lausa kolmeks tunniks – üllatavalt pikk vihmasadu kõrbelinna kohta. Jätkamisel võitis Sinner neli geimi järjest ja esimene sett jättis mulje, et itaallane on tänavu ikka võitmatu. Kuid teise seti neljandas geimis murdis Alcaraz Sinneri pallingu ja hoidis oma servi lõpuni. Sinneril oli kahes geimis võimalik murded viigistada, aga nii seisul 2:4 kui ka 3:5 jäi murdepall kasutamata.

Otsustavas setis loovutas Sinner juba kaks servigeimi ning nüüd oli mäng täiesti ühepoolne (sarnaselt avasetiga, aga vastupidi), sest neljas oma pallingugeimis andis Alcaraz ära vaid kolm punkti ja neist kaks juba seisul 5:2, 40:0, mil võit oli sisuliselt kindel. Punktid olid selles mängus siiski pikad ja palju rohkem otsustas tagajoonemäng kui serv, sest ässasid löödi kahe peale ainult üks (!) – Sinner suutis seda korra esimeses setis. Ka esimeselt punkte meeste kõvakatte mängus liiga palju ei võidetud – Alcaraz 70 ja Sinner 65%. Üsna palju käisid mõlemad mehed ka võrgus, mis tegi kohtumise veelgi vaatemängulisemaks.

Kui lisada ka kolm novembrikuist Davis Cupi matši, kus Itaalia võitis karika, katkes Sinneri 19-mänguline võiduseeria. Tänavu sisaldas see 16 võitu – 7 Australian Openil, 5 Rotterdami ja 4 Indian Wellsi turniiril.

“Püsisin vaimselt tugevana,” ütles Alcaraz. “Sellises mängus on see väga tähtis, kui sa kohtud kellegagi, kes mängib uskumatut tennist. Olen väga õnnelik selle üle, mis mul selles matšis teha õnnestus. Pisut muutsin ka oma mängustiili ja see toimis hästi.” Sinner võitis küll äralöögid 21:19, aga tegi 38 lihtviga Alcarazi 24 vastu. Kuna Alcaraz võitis selles mängus 75 punkti, sai ta pooled neist vastase vigadest. Kuid paljudel juhtudel tähendas see ka survet vastasele – osa lihtvigu on alati pisut nagu sunnitud vead.

Teises poolfinaalis üllatas Tommy Paul (USA, 17) Daniil Medvedevit tormilise alguse ja erakordselt agressiivse mänguga. Eelmises kohtumises Casper Ruudiga (Norra) oli Paul märksa tagasihoidlikum, aga Ruud ei ole ka ründemängus nii ohtlik ja tema vastu pole ülim agressiivsus alati vajalik. Paul võitis esimese seti 6:1, kusjuures seisuks 3:0 oli ameeriklane kaotanud ainult kaks punkti, ent neljas geim, mille ta samuti võitis, venis pikemaks.

Teises setis tundus, et Medvedev teeb kiiresti tagasi, sest nüüd juhtis venelane 4:0. Kuid Paul võitis järgmised kaks geimi nulliga, kaasa arvatud murre ja suutis seisul 3:5 veelkorra Medvedevi pallingu murda. Nii saabus viik 5:5, kuid pärast oma pallingu võitmist oli Medvedevil vastase servil kaks settpalli. Paul päästis ka need ja tundus, et ameeriklane on teinud kõik, et raskest seisust välja tulla, aga tie-break’is domineeris ikkagi Medvedev ja võitis selle 7:3.

Ei saaks öelda, et kolmas sett kulges täielikult Medvedevi ülekaalu tähe all, sest neli geimi, mis ta võitis, olid väga pikad. Kuid seis 6:2 oli ikkagi veenev ja seega 1:6, 7:6, 6:2 edu venelasele. Kuid üldpunktid võitis Paul 104:99 ja nii oli see tänavu juba kolmas oluline mäng, kus Medvedev võitis nii, et teenis vähem punkte. Kaks esimest olid Austraalia lahtistel – veerandfinaal poolaka Hubert Hurkaczi ja poolfinaal Saksamaa mehe Alexander Zverevi vastu.

“Mäng oli väga raske. Kui öö on siin külm, on keeruline servida,” ütles Medvedev, kes avasetis kaotas kolm servigeimi. “Ma saan aru, et ta mängis esimese seti hiilgavalt. Mõtlesin, et pean proovima teha midagi paremini. Leidsin ka, eriti pallingu osas. Aga võitlus oli endiselt kõva. Isegi kolmas sett, kuigi see lõppes 6:2, oli pikk. Seepärast olen tõeliselt õnnelik, et tulin sellest läbi.”

Alcaraz ja Medvedev kohtusid ka mullu Indian Wellsi finaalis ja siis võitis Alcaraz koguni 6:3, 6:2. Sama kindel oli hispaanlase edu ka Wimbledonis (6:3, 6:3, 6:3), aga US Openi poolfinaalis sai Medvedev neljas setis revanši. Kokkuvõttes juhib Alcaraz Medvedevi vastu 3:2, kuid sisuliselt on nende omavaheline seis 3:1, sest Medvedevi esimene võit 2021. aastal tuli siis, kui hispaanlane oli edetabelis alles 75. kohal.

Maailma edetabelis tähendasid tänased tulemused, et Alcaraz säilitab maailma teise reketi koha. Medvedev ei kerki neljandalt kohalt kõrgemale isegi finaali võitmise korral, Sinner jääb kolmandaks.