fbpx
Close

Maailma koondis juhib 10:2, vaja vaid üht võitu

Taylor Fritz tõi maailma koondisele võidupunkti. / Zumapress/Scanpix

Laver Cup kisub sel aastal igavaks, sest maailma ja Euroopa koondiste matš võib lõppeda juba pühapäeval pärast esimest paarismängu.

Esimesel päeval kõik neli kohtumist võitnud maailma koondise edutee jätkus ka laupäeval, kui nad võitsid neljast mängust kolm. Vahe oli sama, sest nüüd andis iga mäng kaks punkti – esimesel päeval seega 4:0 ja teisel 6:2 ehk kokku 10:2. Kuna üldvõiduks on vaja 13 punkti ja pühapäeval on iga võit väärt kolm punkti, võibki matš tänase esimese mänguga lõppeda.

Euroopal olnuks eile vaja veel vähemalt üht võitu, sest 8:4 edu korral oleks täna piisanud ka kolmest võidust. Nii juhtuski eelmisel aastal, kui maailma koondis oli enne viimast päeva 4:8 taga ja võitis siis kolm mängu järjest, nende hulgas Felix Auger-Aliassime’i võit Novak Djokovici üle.

Laupäeva alustasid Andrei Rublev ja Taylor Fritz. Kuigi Euroopat esindav venelane on edetabelis kõrgemal (vastavalt 6. ja 8.), oli ta Fritzi vastu enne eilset mängu 3:4 taga. Tänavu võitis Rublev Fritzi liivaväljakul, aga kõvakattel oli ameeriklane võitnud kolm viimast omavahelist mängu. Ja Fritz tundis end kui kala vees ka Laver Cupil, kui võitis 6:2, 7:6. Teises setis oli Rublev murdega ees, aga Fritz võttis selle tagasi seisuks 4:4. Kui on teada, et Fritz võib servida paremini kui Rublev (eile esimese servi punktid vastavalt 76 ja 61%), siis ameeriklane üllatas väga hea mänguga tagajoonelt, mis peaks olema Rublevi trump.

Seejärel tõi Casper Ruud Euroopale ainsa võidu, kui alistas Tommy Pauli 7:6, 6:2, aga Hubert Hurkacz kaotas Frances Tiafoele 5:7, 3:6 ning Hurkacz ja Gael Monfils paarismängus Auger-Aliassime’ile ja Ben Sheltonile 5:7, 4:6.

Täna õhtul alustavad Hurkacz/Rublev Shelton/Tiafoe vastu. Matš võib sellega läbi saada, aga kui Euroopa hakkab lõpuks võitma, on kavas veel kolm üksikmängu: Ruud – Fritz, Rublev – Tiafoe ja Hurkacz – Auger-Aliassime. Seega loodab Euroopa ainult oma kolme kõrgeima edetabelikohaga mängija peale. Pigem on aga Euroopa võimaliku kaotuse põhjus see, et kõige kõvemad tipud jäid Laver Cupile tulemata.

scroll to top