fbpx
Close

Jannik Sinner võitis esimese ATP turniiri murul

Jannik Sinner mängimas Halle finaalis. / Foto: AFP/Scanpix

Jannik Sinner (Iaalia) võitis täna Halles oma tänavuse neljanda ja kokku 14nda tippturniiri, kuid esimest korda jõudis tiitlini muruväljakutel.

Ega see nüüd ime pole, et maailma esireket alles nii hilja muruturniiri võidab, sest sisuliselt on Sinner päris tipus olnud ainult kaks hooaega. Seega ta polegi väga palju jõudnud võita, ent edu Halles annab suuri lootusi ka Wimbledoniks. Vastupidiselt Sinnerile sai tema peamine rivaal, Wimbledoni tiitlikaitsja Carlos Alcaraz (Hispaania) Queen’s Clubi turniiril teises ringis lüüa inglaselt Jack Draperilt, kes oli eelmisel nädalal võitnud muruturniiri Stuttgardis.

Finaalis Hubert Hurkaczi (Poola, 5) vastu Sinner servigeimi ei kaotanud, aga ka vastase pallingut ei võitnud. Itaallasele piisas taas heast mängust tie-break’ides, mis on tal tänavu olnud väga edukad. Nii tuli võit 7:6, 7:6. Murdepalle oli Sinneril kolm, aga Hurkaczil ainult üks. Esimeses tie-break’is andis Sinner käest 5:2 edu, kuid võitis 10:8, teine tie-break oli kindel 7:2. Ässadega Sinner kaotas 10:13, kuid esimese servi punkte võitis maailma esireket lausa fenomenaalselt 47st 44 (94%), Hurkacz aga 79%.

Queen’s Clubi üllataja Draper sai aga veerandfinaalis lüüa Tommy Paulilt (USA, 5), kes tänases finaalis alistas Lorenzo Musetti (Itaalia) 6:1, 7:6. Teises setis andis Paul käest 5:3 edu, aga võitis tie-break’is 1:4 kaotusseisust 10:8. Paul möödub sellega maailma edetabelis kaasmaalasest Taylor Fritzist ja 12. kohaga tõuseb USA esireketiks. Viimase paari kuu jooksul on juba kolm meest kandnud USA esireketi nimetust, lisaks Fritzile ja Paulile ka Ben Shelton.

Kui meestel oli sel nädalal kavas kaks ATP 500 turniiri, siis naistel ainult üks WTA 500 turniir Berliinis ja selle võitis Jessica Pegula (USA, 4), kes pikas finaalis alistas Anna Kalinskaja (-) 6:7, 6:4, 7:6. Poolfinaalis oli tänavuse liivaväljakute hooaja vahele jätnud Pegula parem Coco Gauffist (USA, 1), aga Arina Sabalenka (2) andis veerandfinaalis seisul 1:5 loobumisvõidu Kalinskajale. Hetkel ei ole kindel, kas Sabalenka saab Wimbledonis kaasa teha, olümpiamängudest ta juba loobus.

scroll to top