fbpx
Close
PAF.ee

Kiire avapäev FedCupil: kahe tunniga 1:1

Ashleigh Barty vastasele ei halastanud. / Foto: Reuters/Scanpix

FedCupi finaal Austraalia – Prantsusmaa algas Perthis küll tulemuse 1:1 mõttes tasavägiselt, aga mängud ise lõppesid kiirelt ja üks neist ei kestnud tundigi.

Mõneti üllatavalt oli Prantsusmaa esireket Kristina Mladenovic väga kindlalt 6:1, 6:1 üle Ajla Tomljanovicist, ehkki naiste edetabelikohtade vahe (vastavalt WTA 40. ja 52.) ei olnud suur. Tomljanovici palling oli alla igasugust arvestust – ei ühtki ässa, 7 topeltviga, esimene serv õnnestus vaid 42%. Kuid Mladenovici protsent (43) ei olnud parem, ent Prantsusmaa esireket võitis esimeselt servilt 83 ja Tomljanovic vaid 57% punktidest.

Maailma esireketi Ashleigh Barty paremust Caroline Garcia (WTA 45.) üle võis arvata, aga tulemus 6:0, 6:0 oli ikkagi üllatus. Mängus olid siiski mõned pikad geimid, kuid Barty ei andnud midagi ära isegi suures eduseisus. Statistikat on mõnes mõttes niisuguses mängus asjatu esile tuua, aga Barty lõi 8 ässa ja võitis esimeselt servilt 90% punktidest – need on väga kõrged näitajad. Seda enam, et 8 ässa lõi ta ainult kuue geimi jooksul. Barty ise ütles, et see oli “arvatavasti tema elu parim mäng”.

Mis võiks juhtuda pühapäeval? Loogiline oleks Barty võit Mladenovici üle, aga teise numbri kohale võivad mõlemad naiskonnad panna hoopis uue mängija ning seda tulemust ja paarismängu oleks ikkagi raske ennustada.

Perthis mängitakse mõistagi väljas (Austraalias on praegu kevad) ja kõvakattel. Täna oli seal südapäeval isegi 38 kraadi sooja, kuid arvestades, et ka prantslannad peaks olema kuumusega harjunud ning mängud lühikesed, siis vaevalt see mõju avaldas. Homseks aga lubatakse temperatuuri langust 25 kraadini. Nii et enam ei peaks tingimused mõju avaldama.

scroll to top