fbpx
Close
PAF.ee

EELVAADE | Kes pääseb Paf Openi finaali? Kas Katriin Saar või Elena Malõgina?

– Katriin Saar / Foto: Toomas Kuum

Homme algusega kell 11:30 selgitavad Pärnu Tennisehallis Eesti tennisistid, Katriin Saar ja Elena Malõgina isekeskis, kes neist jõuab Paf Openi üksikmängu finaali. Mängust teeb ülekande ka Delfi TV.

Pärast tänaseid veerandfinaale naiste ITF World Tour 15 000 USD auhinnafondiga turniiril Paf Open sai selgeks, et sel aastal on üks finalistidest kindlasti Eesti tennisist. Elena Malõgina (WTA 728.) alistas nauditavas veerandfinaalmängus turniiril teisena asetatud hollandlanna Suzan Lamensi (WTA 532.) 6:4 4:6 6.4 ja Katriin Saar (WTA 1146.) sai eduseisul 2:1 loobusmisvõidu Anastasia Kulikovalt (Soome, WTA 595.). Kulikovat vaevased terve turniiri vältel villid jalatallas. Kuu aega tagasi vahetas ta tennisejalatsite mudelit, mis saigi nüüd saatuslikuks. Malõgina võit Lamensi üle oli seda väärtuslikum, et suvise Merko Openi finaalis kaotas meie tennisist just talle.

Rahvusvahelistel turniiridel pole Malõgina ja Saar omavahel varem kohtunud, seevastu Eesti-sisestel turniiridel kaks korda. Tõsi, Malõgina võit Mastersil (6:0 3:0 lv) ei ole representatiivne, sest Saar osales turniiril tõsise vigastusega ja oli sunnitud katkestama. Tulise lahingu pidasid meie mängijad maha aga 2018. aasta Eesti meistrivõistluste finaalis. Siis võitis Saar 7:5 7:5.

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Kui võtta luubi alla esinemised ITF turniiridel, siis soosik on Malõgina. Tema kasuks räägib eelkõige suurem kogemus. Ta on osalenud karjääri jooksul 44-l ITF turniiril, Saar seevastu pea kolm korda vähem – 16-l ITF turniiril. Kui Malõgina on oma edukamatel turniiridel jõudnud kolm korda finaali, siis Saar on üheksal juhul (veidi üle poole) end murdnud kaugemale avaringist ja enne Pärnu turniiri parimal juhul mänginud kolm korda veerandfinaalis. Seega juba praegu on Saarele tegemist karjääri edukaima turniiriga.

Teises poolfinaalis on vastamisi venelannad Ekaterina Shalimova (5., WTA 707.) ja Ekaterina Kazionova (4, WTA 615.). Omavahel pole nad seni veel mänginud.

Mida arvab Spordiennustaja Peep?

Paf Openi poolfinaalide ennustamisel olen raskes olukorras. Võidab ükspuha kes Eesti tennisistidest, finaalikoht on ikka garanteeritud ja see on ju peamine. Emotsioonid kõrvale heites hindan Elena Malõgina šansse veidi kõrgemalt. Alistas ta ju teisena asetatud Suzan Lamensi ja jõudis eelmisel nädalal Stockholmi ITF turniiri finaali. Ühtlasi kukutas ta teises ringis äsja Egiptuses turniiri võitnud valgevenelanna Viktoryia Kanapatskaya.

Katriin Saar on näidanud samuti head mängu, ent pole saanud tervenisti avaneda. Tema vastased on olnud kergemast puust ja Anastasia Kulikova pidi ju loobuma. Saare kasuks räägib aga tunamullune võit Eesti meistrivõistluste finaalis. Sellel võib teatud psühholoogiline nüanss olla. Samas on mõlemad praegu oma mängu kvaliteeti aastate tagusega võrreldes oluliselt parandanud. Seega minu eelistus on 60%-40% Malõgina kasuks.

Venelannade puhul on olukord veel segasem. Eesnimi mõlemal ka veel sama – Ekaterina. Koos mängiti ka paari, kuid kukuti välja teises ringis. Kazionova pole turniiril seni tõsisemat vastupanu tundnud, Shalimova seevastu lülitas konkurentsist esimesena asetatud Anastasia Pribylova. Kui soovid panustada, siis ei jää vist muud üle, kui visata kulli või kirja.

Laupäeval ja pühapäeval on võimalik Paf Open turniiri mängudele panustada Paf.com lehel.

scroll to top