Elena Malõgina: alguses andis väsimus tunda, mängu edenedes sain keha käima

– Elena Malõgina / Foto: Toomas Kuum

Naiste Pärnu Paf Openi üksikmängu poolfinaal Katriin Saare ja Elena Malõgina vahel kujuneski nagu ennustada võis tasavägiseks. Paf.com koefitsiendid rääkisid mängu eel sama keelt.

Esimese seti alguses oli tunda väikest närvilisust mõlemalt poolt. Lisaks andis Elena Malõgina puhul tunda eilne ligemale kolmetunnine raske mäng hollandlanna Suzan Lamensiga. Kuigi Katriin Saar näis värskem välja, oli ka temal viimastel nädalatel kõva võistluskoormus selja taga. Saar läks kahe murdega 4:1 ette. Järgmised kolm geimi kuulusid Malõginale, Saare mäng muutus passiivsemaks ja see lisas enesekindlust Malõginale. Kuid esimese seti kulgemine üles-alla sai jätku. Hea mäng tõrjel ja suurepärane servigeim tagasid setivõidu 6:4 Saarele.

Teise seti saatuse otsustas sisuliselt geim seisul 3:1 Malõgina kasuks. Saar läks Malõgina servil juhtima 40:0, kuid ei realiseerinud kolme järjestikust murdepalli. Rohkem Saarel häid võimalusi sett päästa ei tekkinud ja Malõgina viigistas settide seisu – 6:2.

Otsustava seti esimene geim ebaõnnestus Malõginal täielikult, Saar läks kohe servimurdega ette – 1:0. See oli aga kõik. Saar oli ilmselgelt väsinud olemisega, Malõgina seevastu pakatas energiast ja võitis seti kindlalt 6:1.

Mängu statistikat (Malõgina näitajad on toodud enne): ässad 3-1, topeltvead 4-6, 1.servi õnnestumise protsent 57%-64%, 1.servilt võidetud punktid 76%-55%, 2.servilt võidetud punktid 41%-29%.

Mängujärgses lühiintervjuus andis Malõgina mõista: “Mängu alguses ei saanud ma kuidagi jalgu tööle, mistõttu jäin vastustega Katriini löökidele hiljaks. Vigu oli ka liiga palju. Olin eilsest veerandfinaalist väsinud ja lihastesse toonuse saamine võttis kaua aega. Esimese seti lõpus mängis Katriin väga hästi, viimases geimis tulid tal ka servid välja. Järgmistes settides tundsin end oluliselt paremini. Lugesin Katriini mängu, teadsin enamus juhtudel, kuhu ta palli lööb. See tegi mu ülesande lihtsamaks. Hea mäng oli.”