fbpx
Close

WTA valis parimaid. Miks eelistati Beatriz Haddad Maiat Caroline Garciale?

Beatriz Haddad Maia mängimas Tallinn Openil. / Foto: Mauri Levandi

Naiste profitennise katusorganisatsioon valis erinevates kategooriates 2022. aasta parimaid. Loomulikult ei tekkinid mingit kahtlust, et hooaja parimaks mängijaks sai maailma esireket Iga Swiatek (Poola).

Swiatek võitis kokku kaheksa turniiri, millest kaks olid slämmid ja neli WTA Masters 1000 turniirid. Vaid kaks tiitlit teenis Swiatek madalama taseme WTA 500 turniiridel. Muide, need kaheksa esikohta kokku annavad juba maailma edetabelis ligi 9000 punkti – summa, mida pole pärast Serena Williamsi valitsusaega nähtud.

Selge on ka see, et aasta parim naispaar oli Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova, kes võitsid kolm slämmiturniiri neljast. Rohkem esikohti nad ei saanudki, aga nad ka ei mänginud koos kuigi palju, ainult tähtsamatel võistlustel.

Kuid kummaline on otsus valida Beatriz Haddad Maia (Brasiilia) aasta enim arenenud mängijaks. Ta tõusis aasta alguse 83. kohalt 15ndaks, aga palju muljetavaldavam on prantslanna Caroline Garcia tõus 74. kohalt neljandaks. Tõsi, ainult üks klausel võib selle ümber lükata – Garcia on kunagi (aastal 2018) olnud maailma neljas reket, seega ta arenes samale tasemele, aga Haddad Maia jõudis tänavu esmakordselt TOP50 sisse.

Väga suure hüppe tegi ka 20-aastane hiinlanna Qinwen Zheng, kes aasta alguse 126. kohalt kerkis 27ndaks. Kuid Zheng sai aasta uustulnuka tiitli, sest ta polegi varem esisajas olnud. Aasta tagasitulija tiitli teenis Tatjana Maria (Saksamaa), kes naasis tennisesse pärast teise lapse sündi. Maria on edetabelis 70. kohal, aga tal on ette näidata kaks head saavutust – Wimbledoni poolfinaal ja Bogota WTA 250 turniiri võit.

Parimaks treeneriks valiti Jessica Pegula (USA) juhendaja David Witt. Pegula ei tõusnud edetabelis palju, kuid tal ei olnud ka nii palju tõusta, sest alustas aastat 18. reketina ja lõpetas kolmandana. Täpselt samal põhjusel polnud ka Anett Kontaveidil võimalik saada 2021. aastal enim arenenud mängija tiitlit, sest ta juba oli TOP30 sees, aga Krejcikova (tema teeniski selle tiitli) ja Paula Badosa (Hispaania) kerkisid mullu esikümnesse väljaspool TOP50 hooaega alustades.

scroll to top