fbpx
Close

Kaia Kanepi mängib Charlestoni turniiril

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi alustab kevadist liivaväljakute hooaega juba Ameerikas, sest just sellel kattel mängitakse Charlestoni WTA 500 turniir.

Võistlus, mille rekordit hoiab kaheksa tiitliga eelmise sajandi tippmängija Chris Evert (USA), on alati peetud vahetult pärast kaht WTA 1000 turniiri, kuid kõigil neil osalenutel tuleb harjuda katte vahetusega. Tõsi, kuna järgmised turniirid Euroopas on ka saviliival, tuleb see vahetus niikuinii teha ja miks mitte USA-s.

Kaia esimese ringi vastane on loosi tahtel Shelby Rogers (USA), kes asub WTA edetabelis 48. kohal. Nad on varem kaks korda kohtunud – 2014. aastal võitis Kanepi ja mullu Dubai turniiri avaringis Rogers.

Selle paari võitja läheb tõenäoliselt kokku Petra Kvitovaga (Tšehhi, 11), kes oleks Kaia jaoks juba ammune (mängisid esimest korda aastal 2008) vastane. Samas tabeliosas on asetatud mängijatest veel Leylah Fernandez (Kanada, 7), kes on avaringis vaba. Charlestonis on põhitabelis 56 mängijat, seega jäävad kaheksa paremat avaringis vabaks.

Charlestoni turniiril on kõrgeima asetusega Arina Sabalenka (Valgevene) ja maailma TOP5 seast teeb kaasa veel Paula Badosa (Hispaania, 2), ehkki järgmise nädala edetabelis on nad kohad vahetanud – Badosa 3. ja Sabalenka 5. Esikümne naistest teevad Charlestonis kaasa veel Karolina Pliškova (Tšehhi) ja Ons Jabeur (Tuneesia), Anett Kontaveit sel turniiril ei mängi. Turniiri tiitlikaitsja on Veronika Kudermetova, kes on asetatud kaheksandana.

Suure tõenäosusega kohtuvad Kanepi ja Rogers esmaspäeval, kuid esialgu ei ole ajakava veel välja kuulutatud.

Vaadake Charlestoni turniiri tabelit siit.

scroll to top