fbpx
Close

Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit said teada Madridi turniiri avaringi vastased

Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi enne Tallinn Openi poolfinaali mullu 1. oktoobril. / Foto: Karl Toomsoo

Kaia Kanepi (WTA 63.) ja Anett Kontaveit (69.) loositi Madridi WTA Masters 1000 turniiril avaringi paaridesse ja pigem loosiga eestlannadel ei vedanud.

Kuna Madridis on 96-line tabel, jäävad 32 asetatut avaringis vabaks. Seega algavad võimalikest kõige raskemad vastased edetabelinumbrist 33., aga Kanepi sai vastaseks Shelby Rogersi (USA, WTA 40.) ja Kontaveit Karolina Muchova (Tšehhi, 52.). Lisaks tuleb arvestada, et Muchova on vahepealse pausi tõttu vähe mänginud ja tema viimase aja tase on pigem kõrgem kui tegelik edetabelikoht. Muchova kaotas eelmisel aastal Tallinn Openi veerandfinaalis Kanepile, aga Kontaveidile pole tšehhitar kotrdagi kaotanud – seis 2:0 tema kasuks. Mõlemad mängud peeti 2019. aasta suvel slämmiturniiridel – Pariisis ja Wimbledonis.

Kanepi seis Rogersiga on 2:1 ja nende viimase omavahelise kohtumise eestlanna võitis eelmise aasta aprillis Charlestoni turniiril, kus mängitakse liivaväljakul nagu ka Madridis. Hetkel veel kihlveokontorite koefitsiente Madridi turniirile pole, sest homme algab alles kvalifikatsioon, aga võib arvata, et nii Muchova kui ka Rogers on eestlannade vastu kerged soosikud.

Kuna asetatud on avaringis vabad, on juba teada, kellega kohtuksid eestlannad võidu korral 2. ringis. Selles osas oli Anettil rohkem loosiõnne, sest tema või Muchova vastane on Irina-Camelia Begu (Rumeenia, 31), aga Kaial Cori Gauff (USA, 6).

Vaadake Madridi turniiri põhitabelit siit.

scroll to top